| anonim_4396 a întrebat:

Deci acum vreo 3 zile mam masturbat de 3 ori ia ziua urmatoarea cand am mai vrut inca o data mi-a iesit ff putina sperma si de atunci ma incercat in fiecare zi odata, dar tot asa.Am vreo problema sau trebuie sa astept o perioada sa-mi revin? Mai pot sa fac copii? Multumesc TPU

9 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

Masturbarea in exces duce la impotenta, probleme psihice si complexe de inferioritate.iti sftuiesc sa renunti la acest obicei.iti provoci numai rau. pana la urma urmei nu e un act sexual doar iti imaginezi, te consumi degeaba.si nu in ultimul rand masturbarea e un pacat grav si se pedepseste aspru de Dumnezeu.e in aceeasi categorie cu curvia sau preacurvia(adica sexul ianinte de casatorie si sexul cand esti casatorit dar nu cu sotul/sotia). in timp vei avea numai de pierdut.

| music1is2life a răspuns (pentru Allrc24):

Auzi daca esti baiat incearca tu sa stai o luna fara masturbare sa vezi ce te dor testiculelestraight face

| Allrc24 a răspuns (pentru music1is2life):

Da sunt baiat. dar sunt constient ca iti provoci mai mult rau decat bine.la inceput e mai greu.simti nevoie sa faci din 10 in 10 min dar trece.doar te conduce ratiunea nu trupul.iti impui sa nu faci si gata.nu faci rezisti cu orice pret. e ca un drog masturbarea. incerci de cateva ori ff greu te lasi. la inceput 2 zile e mai greu.dar daca te mai si uiti la porno fii sigur ca nu rezisti.

| ndc a răspuns (pentru Allrc24):

@Allrc24: Du-te si arunca cu FUD crestin antisexual pe altundeva.
Pentru OP: nu ai absolut nimic. Corpul tau are nevoie de timp sa produca sperma, dar poti sa continui sa te masturbezi cat vrei, nu o patesti nimic. Ar trebui sa-ti revii in 2-3 zile, daca vrei neaparat sa te opresti.

| eurynomus a răspuns:

De obicei stelistii care sa masturbeza le cade scula si apoi nu mai au sa frece, asa ca ai grija

| GabiiHaș a răspuns:

Masturbandu-te niciodata.incearca sa-i infiezi, dar cumpara-le meditatii despre sex.nu discuta cu ei aventuri d-ale tale!

| Moler a răspuns:

Suna la departamentul cioclilor, si primesti imediat ajutor

| Stelist658 a răspuns:

Deci mai pot face copii? si imi va trece de exemplu peste 3zile?