| Vennus a întrebat:

deci sunt cu o fata (din acelasi liceu cu mine) mai timida asa de felul ei si sunt cu ea de aproximativ 2 saptamani. Tin mult la ea recunosc, dar nu stiu, mi se pare ca ea nu, adica nu arata chestia asta live prin vorbe. Pe messenger imi spune ca se gandeste la mine mai tot timpul, chestii din astea. De exemplu : cand iesim in oras stam, vorbim, randem, ne sarutam, ne gadilim dar de exemplu zilele trecute m-am intalnit cu un prieten din liceu, l-am salutat am vorbit putin cu el... si cum ne tineam noi de mana ea m-a intrebat "cine-i?" "unul din liceu" atunci si-a retras mana sau alta chestie, mergeam la film si ne-am intalnit cu 2 colegi din clasa de la ea, ea a continuuat sa ma tina de mana dar sa inrosit tot la fata sau la scoala, acolo parca suntem amici, pupici pe obraz, ce faci si cam atat, rar cand sta sa vorbeasca cu mine, adica na, nici nu prea iese din clasa ca invata bine e fata cuminte, adica nu stiu la fazele astea mi s-a parut ca ii este rusine cu mine. Fata de vara-sa, prietenii mei, prietenele ei nu ii este rusine dar fata de cei din scoala parca da, nu stiu ce sa cred sincer, sunt confuz va rog ajutati-ma, ce sa fac?

10 răspunsuri:
| Carmen a răspuns:

Hmm.cam ciudata treaba.pai ca sa te lamuresti, cel mai bine este sa o intrebi frumos, de ce se comporta asa cu tine de fata cu colegii.asa vei stii care-i fazawinking

| cOnTexT a răspuns:

Interesant...Pe mess e altceva, vorbesti mult mai deschis dar, la scoala unde sunt profesori...colegi rautaciosi e mai greu, trebuia sa dai mai multe date. ani. clase etc! Ai grija de ea ca o sa va fie frumos impreuna nu fi fraier happy

| Denisa a răspuns:

Am fost in situatia ei si stiu ce simte. Nu vrea sa faca relatia foarte publica fata de colegii ei. Eu am avut o relatie stiuta de toti colegii si mai multi de jumatate s-au bagat in relatia mea. E mai bine daca la scoala va comportati ca amici si in restul timpului ca iubiti. Sunteti in acelasi oras si aveti ocazia sa va intalniti. Daca ati sta si la scoala mereu probabil v-ati plictisi unul de altul. Nu are ea nimic cu tine, adica nu ii e rusine de tine, pur si simplu se simte incomoda in prezenta colegilor de fata cu tine.

| alexaaa a răspuns:

Buna! tu ai spus-o:ea este mai timida. e si fata cuminte. poate... daca ea sa obisnuit ca toti sa o considere fata linistita, care invata bine, simpatica, poate cand este cu tine si va intalniti cu alti colegi(de la tibe din cls sau de la ea)ei ii este rusine, pentru ca poate nu e obisnuita sa fie vazuta de catre colegii ei cu un iubit.se mai intampla, stai linistit! doar sunteti doar de 2 saptamani impreuna, deci, poate ei inca ii mai trebui un piculetz de timp sa se obisnuiasca.vei vedea ca peste un pic de timp, ea se va comporta normal, ca iubita ta, in fata oricuiwinking

| Alleee18 a răspuns:

Off... din pacate asa faceam si eu cu un baiat...si sincer iti spun ca mi era rusine sa ma vada cineva cu el. dar dupa ceva timp am realizat ca este ok si apoi toti din liceu stiau de noi.eu iti sugerez sa ai rabdare cu ea.ai putea totusi sa ii vorbesti deschis despre asta.ar trebui sa te inteleaga daca i ai explica totul.mult succes.

| Mousie a răspuns:

Nu ii este rusine cu tine. Doar ca este timida si ii este rusine de faptul ca are prieten, ca o tine cineva de mana. Pun pariu ca sunteti foarte tineri. De asta se simte comod cu tine cand este cu persoane apropiate(prieteni de ai vostri). Pentru ca sunteti de putin timp impreuna, inca nu s-a obisnuit cu tine.Nu-ti fa griji, pe bune! I

| Alex4LighT a răspuns:

Cum ai spus si u mai sus este timida.Sati dau inca un exemplu? Eu...cu o fata vb pe mess des mai vb cu ea la scoala cand era singura, etc.Totusi daca era un coleg cu mine sau asa nu vb cu ea sunt f timid.Asa este si ea sunt sigur, ea stie[sau crede] ca respectivii colegi o vor ironiza.Incearca sai explici ca nu are dc sai fie rusine.

| Aanddre a răspuns:

Poate ca nu vrea sa stie tot liceulthinking te-ai gandit si la asta? in prezenta prietenilor tai/ei, normal :d ei pot stii. dar cand stie tot liceu. te simti naspa. thinking sunt si exceptiihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nui e rusine cu tine da ii e frica de ce o sa spuna ceilalati de ea si nu vrea sa se afle de voi

| iulia_5297 a răspuns:

Eu nu cred ca ii este rusine cu tine. Poate nu vrea ca in liceu sa se afle ca sunteti impreuna de teama ca cineva ar putea sa va desparta. Cel mai bine este sa vorbesti cu ea sa ii spui tot ce ai pe suflet, pentru ca intr-o relatie sa stii ca conteaza foarte mult comunicarea. Sper ca ti-am fost de ajutor.