| angel70530 a întrebat:

, demult nu am scris aici, am probleme, eu stiu ca voi sunteti aceea care ma ridicati atunci cind cad, deci eu ma intilnesc cu baiatul acela care v-am povestit in trecut, dar am probleme cu parintii, mama si bunica nu doresc sa il accepte, tot timpul cind stau cu el la intilnire, bunica vine de la serviciu si striga, si il jigneste pe el, dar pe mine ma doare chestia asta ca ea se poarta asa, eu il iubesc, nu vreau sa ii fac durere, de fiecare data cind bunica striga, eu nu ma pot abtine si pling, el atunci ma imbratiseaza si imi zice sa ma linistesc, si el ma iubeste, dar nu stiu cit va putea rabda, simt ca intr-o zi se va termina tot... mama la fel vorbeste sever cu mine cind stau la intilnire cu el, credeti-ma ca nu mai stiu ce sa fac, insa si dragostea nu stiu daca este adevarata, el imi zice tot timpul ca ma vrea, insa eu astazi i-am zis ca nu sunt pregatita, si ca ne stim de 1 luna si jumate, el a tacut, nu zicea nimic, apoi i-am zis ca vreau o relatie minunata ca sa nu regret dupa asta, il iubesc, dar nu am deplina incredere in el, apoi l-am intrebat cum de asa repede isi pune increderea in mine? el a zis ca asa este el, dar mai tare ii este frica sa nu se intimple cu el ce s-a intimplat in relatia din trecut, ca fosta lui a plecat peste hotare, apoi eu i-am zis ca nu regret ca l-am cunoscut, si sunt fericita ca imi este alaturi, nu stiu ce sa zic, cu ce se va termina toata povestea asta, dar de zi ce trece eu tot ma indragostesc si ma doare daca ma jigneste el si parintii mei, mama cu bunica imi zic ca el nu este de mine, ca nu se comporta bine,,, eu ma enervez, ma cert cu ele, si asa de fiecare data cind ma intilnesc cu el, eu deja m-am saturat, nu mai am putere, nu stiu ce sa fac, vreau sa dispar, sa plec undeva sa ma odihnesc de toti, imi este asa greu pe suflet, chiar si acum cind scriu nu imi pot abtine lacrimile, ajutati-ma va rog mult, ca ma distrug incetu cu incetu, ce sa fac? cum sa procedez? dati-mi niste sfaturi... astept

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Dragostea e frumoasa, dar iti ia si mintile, parerea mea e sa nu te indragostesti prea mult de el (daca nu e prea tarziu sa-ti spun asta ) De ce? Am 2 motive, si anume :
1- daca parintii tai si bunica ta e impotriva acestei relatii antunci ei stiu ceva ce tu nu sti, te-ai gandit putin la asta? Stiu cand esti indragostit/a mintea nu mai functioneaza bine dar totusi incearca sa fi cu picioarele pe pamant!
2-ar fi ca nu prea iti respecta deciziile! De ce zic asta, pentru ca atunci cand ai zis ca nu esti pregatita pentru sex el nu a zis nimic, din asta se vede ca el numai asta urmareste! Crede-ma, sunt baiat si stiu cum gandesc baietii, chiar daca eu nu sunt asa si de multe ori am fost luat in ras pentru asta de ei, dar nu conteaza, nu despre mine e vorba...
Ce vreau sa-ti spun e sa fi foarte atenta si sa fi pregatita si la despartire, si daca asta se va intampla sa nu crezi ca va fi vina bunicii sau a parintilor, in nici un caz, daca asta se va intampla va fi ca nu ai facut sex cu el! Din cate ai povestit aici eu la concluzia asta am ajuns, deci fa cum crezi dar daca nu iti va dovedi de mai multe ori ca te iubeste, atunci ar fi bine sa asculti ce-ti zic parintii!
Oricum iti doresc toate cele bune si sa te iubeasca si el macar jumatate cum il iubesti tu! happy

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Spex188 a răspuns:

Cu ce sa incep.
In primul rand ar trebui sa te calmezi si sa realizezi ca nu este o telenovela si sa le spui parintilor si bunicilor ca nu te vor putea proteja tot timpul si sa le arati ca este un baiat bun, nu un golan.
El s-a îndrăgostit de tine pentru ca a vazut ca esti o fata minunata si asta a vazut-o din prima zi din care va cunoasteti.Baiatul nu ar trebui sa aiba probleme cu ce spun parintii tai si ar trebui sa le demonstreze ca e un baiat silitor si la locul lui.
Din ce am citit mai sus am vazut ca esti o fata sensibila, sa nu faci chestii pe care parintii tai le vor regreta mai tarziu si stii bine la ce ma refer.
Cam asta e tot ce am avut de spus.
Bafta!