| Roelly202 a întrebat:

Dimineata asta cand dormeam, am visat ca ma masturbam si ca faceam sex.Si in vis "mi-am dat drumu".Ma trezesc din somn,bag mana la chiloti,ce sa vezi. ud pe chiloti.

Este o intamplare ciudata si vreau sa o tratati ca atare.

Adica, pe bune frt eu ma abtin de la masturbare si esuez din cauza unui vis?

Răspuns Câştigător
| RedMatterGG a răspuns:

Ai visat mult prea lucid si ai crezut ca ceea ce era vis nu era de fapt vis ci realitate, si chiar te-ai udat prin urmare, e normal, ai avut doar un vis foarte lucid, nu esti anormal sau chestii.stai linistit.

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Asa te ajuta natura, daca esti prea plin si nu te golesti chiar deloc!
E absolut normal, cauta pe net "polutie nocturna". si fetele pot avea orgasm si sa se ude in somn, daca au vise erotico-sexuale intense!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se numește polutie si e ceva normal in adolescență. E felul organismului sa iti zic ca masturbarea e benefica si sanatoasa daca nu faci sex

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau procesul fiziologic al POLUTIEI NOCTURNE, apare si se produce exact pe fondul abtinerii tale de a te masturba. Polutia nocturna se va produce si in viitor si probabil cu atat mai frecvent cu cat te vei incapatana ca si in continuare sa ramai sub efectul stresului hormonal pe care ar fi cazul ca din cand in cand sa-l elimini prin ejacularea controlata. Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este un eșec. Este o dovadă a victorie tale.
S-a întâmplat fiziologic, nu voluntar.
Să îți controlezi visul să faci cu o fată.

| mihai69 a răspuns:

Poluția este ceva normal și nu are legătură cu masturbarea. Dar e posibil să nu mai ai poluții dacă faci sex sau te masturbezi regulat.

| Emilian65 a răspuns:

Este normal ce ti se intampla. Vei mai avea asemenea polutii(ejaculari) in timpul somnului.

| Holiday a răspuns:

E modul in care organismul tau iti da o scatoalca dupa ceafa si iti zice: bah, esti prost, ai tot ce-ti trebuie, ce mai astepti, e timpul sa faci si tu sex!

| Roelly202 explică:

Tin sa va multumesc tuturor care ati raspuns, daca putea v-as da funda la toti laughing.Ms.