| Boonus80987 a întrebat:

Salut, TPU!

Dupa parerea voastra o relatie la distanta ar tine?

Peste ceva timp prietena mea va plecat la facultate, tocmai in Cluj.
Totusi am incredere in ea 100% si o iubesc enorm mi-e teama sa nu o pierd. Nu este genul care ar evea intentii de a ma insela si ea ma iubeste foarte mult si imi spune ca nu am de ce sa imi fie teama in privinta asta dar totusi nu pot sa scap de frica asta mi-e teama ca pana la urma se va termina, totusi sunt 3-4 ani in care am sa o vad foarte rar... sad

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Majoritatea relatiilor la distanta nu rezista mult timp dar mai sunt si cazuri fericite

| MaiBineAnonimDecatCriticat a răspuns:

Daca nu ii pui la îndoială sentimentele, atunci nu este nici o problema. Am trecut prin aceeasi poveste aproape.doar ca ne despartea aproape 2000 km. Si acum suntem împreună. Se spune ca facultatea schimba omul, dar dragostea dintre voi pare sa fie mai puternica de atât. Mult noroc sa treci cu brio peste perioada asta! Caci nu va fi asa usor.

| neutrino a răspuns:

Dar-ar Domnul ca temerile tale sa nu se adevereasca, dar, personal, nu cred. Drumurile voastre s-au bifurcat aici, si nu cred ca se vor mai contopi dupa atatia ani de "studentie". Totusi, speranta moare ultima.

| sofisis a răspuns:

Dar tu de ce nu o urmezi tot in Cluj la facultate?
Oricum, sincer, facultatea te schimba. Indiferent cat de cuminte ai fi, la un chef doua tot te duci si tot incepi sa cunosti viata de noapte si oameni noi. Deci cel mai probabil relatia se va raci pana se va termina. Mai ales daca sta in camin.
Si mai ales daca pe tot parcursul facultatii nu esti si tu acolo.

| Seepty a răspuns:

Nu prea cred ca va tine o relatie la distanta dar daca va mai intalniti si cand termina facultatea e mai aproape de tine eu zic sa nu va despartiti si sa continuati.

| catablondu a răspuns:

Salut, e intr-adevar o incercare destul de grea, dar e foarte important sa aveti incredere unul in celalalt si sa comunicati cat de mult posibil. Iubiti-va mult!

| mirceaneb a răspuns:

Era o zicala: ochii care nu se vad se uita parca asa era, parerea mea este ori te muti si tu cu ea ori inchizi relatia.

| natalianaty00 a răspuns:

Daca aveti unu altuia incredere nai de ce sa iti fie teama. Si eu am o relatie la distanta de 9 luni, ma vad cu iubitul meu doar vara (pentru o luna sau 3 saptamani ) si totusi suntem foarte bine, daca ti a demonstrat ca te iubeste nu ai de ce sa iti fie frica! Tineti legatura in fiecare zi, mai mult vb la tell happy e GREU sa nu ai persoana iubita langa tine dar asta e viata, daca va iubiti cu adevarat nu conteaza distanta! Nu uita ca intr-o zi o sa fie totul cum vreti voi, si ca intodeauna dupa rau vine bine!