| anonim_4396 a întrebat:

Este o fata cu mine in clasa si imi place tare muult de ea dar nu stiu cum sa ii spun asta(eu sunt foarte timid de felul meu)ea este din Ianca iar eu din Dabuleni,deci. nu prea am cum sa o invit la un suc, eu i-as spune"buna ai vrea sa fii prietena mea?"si asta suna prea naspa. problema mai e ca eu nici nu prea am vorbit cu fetele ca alti colegi de-ai mei si nu prea stiu cum sa vorbesc cu ea.

Răspuns Câştigător
| Andrei9822 a răspuns:

laughing ok multi ar spune ca esti o situatie pierduta. Dar nu e asa. Daca esti timid asta inseamna ca ai un bun simt, cuminte si cu un mare simt al umorului daca te extinzi cu vorba. Daca nu ai curaj sa ii spui nu-i nimic. Incearca sa razi cu ea sa stai pe langa ea etc...
Dar daca vrei s-o intrebi supnei asa:
"Hei buna... cf?"
Ea: -Bine tu?
Tu: -Sti mi se pari simpatica si dracuta...
Ea: mersi...
Tu: ai vrea sa iesim la un suc undeva cand ai timp.
Ea : Da poate.
Iar aici o sa isi dea seama ca o placi. E ceva evident. Si daca nu vine la "suc". Ii zici asa:
"Esti foarte draguta, ma gandeam daca ai vrea sa fim impreuna.
Si daca zice "da" e ok. Daca zice"nu" treci peste sunt o groaza de fete.
Si eu am fost timid pana cand am ajuns la liceu si nici nu trebuie sa le bag eu in seama si mi se prezinta singure unele imi da si nr lor. Deci incearca sa fi mai dezghetat putin. Desigur sa nu fi vreun crizat laughing Doar mai glumet sa comunici cu alti colegi, prieteni. Intelegi tu. Stiu ca nu poti fi asa dintr-o data mai indraznet putin dar incearca. BAFTA MULTA! O ultima intrebare Cati ani ai?

| Andrei9822 a răspuns (pentru Andrei9822):

Scuzami greselile de ortografie!

| Narcis494 a răspuns (pentru Andrei9822):

Ai dreptate am un simt al umorului foarte mare uneori chiar nu pot sa ma opresc cand trebuiecrying Am 15 ani si am trecut la liceu sunt in clasa a 9-a si vreau sa imi fac o prietena

6 răspunsuri:
| Awesom a răspuns:

Pai te duci hotarat la ea o iei deoparte sa vorbiti, apoi ii pui intrebarea. Daca e ezitanta, atunci astepti un pic. Daca iti spune ca nu, sa nu mai incerci degeaba.

| BlueViP a răspuns:

Ii ceri numarul de telefon si o scoti la intalnire. Ii spui ca o placi la a doua intalnire sa nu o speri. Ii spui ca o placi si ca ti-ar placea sa aveti o relatie.

| Syntax a răspuns:

Te pot ajuta eu dacă vreiwinking Sunt din dăbuleni mergem amandoi la ea si te ajut eu.winking Dami un id de mess să discutăm.

| Narcis494 a răspuns (pentru Syntax):

Narcis_boss88@yahoo.com