| Dum4ass a întrebat:

Eu am o problema fiindca mi se decaloteaza penisul doar in partea dreapta si in partea stanga foarte foarte putin dar nu ma jena chestia asta deloc. Azi am observat ca acolo in partea stanga unde era lipita pielita aia care tinea sa nu se decaloteze complet s.a rupt putin din ea si penisul meu de 12 cm la 13 ani e cam rosu. Deci chestia aia mica care tinea preputul de penis s.a cam rupt putin cel putin asa cred fiindca acolo e rosu Ajutati-ma ce sa fac fiindca am 2 probleme : cea cu penisul fiindca nu se decaloteaza complet si aceasa care consta in mica si banuita ruptura. PLS HELP

15 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Eu iti jur ca n-am mai pomenit si auzit ca penisul sa se decaloteze in dreapta si in stanga nu, dar in fine. N-am priceput foarte bine povestea cu ata, ata e sub capul penisului pe mijloc nu in dreapta sau in stanga. Si uneori se rupe uneori nu.

Daca frenul sau ata s-a fisurat nu e bai, ti-am zis in principiu la unii baieti se rupe la altii nu. Incearca sa faci exercitii de decalotare usoara sub apa calda spre fierbinte pentru a elasticiza preputul. Daca nu merge sau consideri, chiar daca nu te doare, ca aspectul actual nu e tocmai normal e bine sa mergi la medic si se va rezolva, medicul stie mai bine despre ce e vorba si poate eventual sa intervina.

| Naяutσ a răspuns:

Prea multa laba.
Lasa-l sa se mai odihneasca, da-te cu crema, spalate pe maini si culca-te.

| Dum4ass explică (pentru Naяutσ):

Nu fac frate laba o data pe saptamana maxim. CE ZICI SA II ARAT MAMEI? OARE E CEVA GRAV? SA MA DUCA LA medic chiar nu stiu sad

| Naяutσ a răspuns (pentru Dum4ass):

O sa te plesneasca cu el peste fata, mai bine intreaba-l pe taica-tu.
Oricum nu-i nimic grav in cel mai bun caz o sa-ti cada laughing

| Dum4ass explică (pentru Naяutσ):

laughing))))) Acum serios laughing zi daca stii

| Naяutσ a răspuns (pentru Dum4ass):

Ti-ai gasit mai, la 11 noaptea un doctor specializat in penisolofie sa-ti raspunda la intrebare, cauta si tu prin intrebarile puse de alti utilizatori laughing

| Dum4ass explică (pentru Naяutσ):

laughing) Cum dracul esti ma campionu zilei daca nu sti de artele penieie rolling on the floor?

| Naяutσ a răspuns (pentru Dum4ass):

Raspunzand la intrebari normale nu despre penisuri si decalotari laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dum4ass):

Http://www.youtube.com/watch?v=paBb6qQuZFg

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Medicul urolog/ginecolog te poate sfatui cum trebuie procedat. Masturbarea, chiar o data pe saptamana, nu-ti va aduce nimic bun. S-ar putea ca mai tarziu sa nu poti face fata ca barbat cu sexul opus, invatat sa te auto satisfaci.

| NoisyDream a răspuns:

E clar, nu mai ai mult si iti cade, trist dar adevarat, sunt putinee cazuri dar exista e de la o boala incurabila, se numeste prostie prematura si nu s-a gasit inca leac. La 13 ani nu ar trebui sa iti pui probleme de genu dăăă... puppy dog eyes

| Sardinaaa a răspuns:

Mergi la maicata, poate sa fie ceva destul de grav! Cand e vorba de sanatate nu te juca!

| mariusbarbu a răspuns:

Se poate sa ai fimoza, daca mergi din timp la doctor se poate trata daca nu mergi la timp nu se trateaza doar prin operatie(nu este o operatie dureroasa sau sa nu mai poti face copii sau chestii din astea etc.) Te sfatuiesc sa le spui parintilor tai despre chestia asta!

| MariaIoanaAndreescu a răspuns:

Si baiatul meu a patit la fel. Incearca sa "masezi" zona cu un betisor (acela cu care se curata urechile) inmuiat in apa calduta. In cateva zile, se va rupe acea piele. Stai calm.

| florin1oo1 a răspuns:

Iti cade complet laughing