| anonim_4396 a întrebat:

Eu plac o fata care e in clasa cu mine si o place si alt coleg,iar acest coleg i-a dat mesaj si a zis ca si ea il place,dar nu sunt impreuna.
As fi nesimtit daca i-as da si eu mesaj ei si mi-ar spune ca ma place, desi nu cred? Precizez ca ma inteleg bine cu acel coleg, suntem prieteni buni.
Raspund rapid va rog.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Candva in vremuri mai indepartate adevaratii ''cavaleri'' curajosi si foarte indragostiti de o anumita aleasa a inimii, ii provocau la duel pe viata si moarte pe toti potentialii pretendenti la mana respectivei iubite. Iar tu intrebi daca ar fi moral si etic ca si tu sa-ti incerci norocul prin a-i transmite un mesaj prin care sa-ti exprimi sentimentele pe care le ai fata de persoana sa? Intr-o astfel de situatie iti trebuie doar, un pic de curaj, un pic de tupeu in plus si ceva bafta pentru a afla ceea ce doresti sa stii. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Daca a intrat alt coleg in relatie cu ea, lasa-i sa continue relatia si gaseste o fata care sa te placa si sa o placi.

| Andreeush a răspuns:

Sunteți la grădiniță?
De ce nu îi spui în față că îți place de ea? Vezi cum reacționează.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna. Ai dreptul sa faci ce vrei in Viata indiferent de situatie. Spune ce ai pe Suflet, si vei fi mult mai bine. Incercarea moarte nu are. Succes. Sa ai o seara frumoasa.

| CipiA a răspuns:

Andreush92 Tu cum ai fi reactionat daca toata lumea care te place ar fi facut asta?
Nu vad de ce nu, ai o sansa incearca