| Mihaiii2298 a întrebat:

Eu si iubita mea avem 11 luni de relatie, in ultima saptamana ea este foarte rece si indifernta cu mine si mi-a zis ca vrea despartire fara motiv iar eu nu am fost de acord, si i-am zis ca vreau sa mai continuam ca o iubesc foarte mult iar ea a fist de acord, ea este o fata foarte orgolioasa, nu ne-am m-ai despartit dar ea tot asa rece si indiferenta este cu mine si nu prea are chef de vorba cu mine si mi-a zis ca ma m-ai iubeste 50% din cat ma iubea. Cate la% sunt sanse sa ne revenim la normal?

11 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

In primul rand mi se pare total lipsit de respect despartirea asta aiurea sau fara motiv.
Orice persoana trebuie sa aiba un minim de respect pentru alta persoana si un minim de sentiment atunci cand incheie o relatie. Poate sa spuna ca s-a plictisit de tine sau ca si-a gasit pe altcineva sau ca vrea o pauza din cauza ca... sau orice alt motiv dar trebuie sa fie un motiv ceva.
Persoanele care abandoneaza alte persoane sau se schimba dupa un timp aiurea fara sens si fara explicatii... acelea nu sunt persoane, nu sunt oameni.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu vad nici o sansa ca o relatie sa revina "la normal" cand fata iti spune ca te iubeste 50%, asta cu indulgenta, odata ce i-ti comunicase in prealabil, ca vrea sa va despartiti, deci 0%.
Relatia asta nu are viitor, fiind deja in agonie, pana ce fata se va satura foarte curand, sa mai pretinda ca ar avea ceva pentru tine, renuntand definitiv la tine.
Eu cred ca ea place, sau are deja in vizor un alt baiat, de care-i place/ sau este indragostita, pentru ca, nici o fata care iubeste, nu ar concepe o despartire, mai ales in situatia in care, baiatul ii spune cat de mult o iubeste si o doreste.
Orgoliul fetei nu are nimic de-aface cu cererea ei de despartire, dar lipsa sentimentelor ei, are.

| Freya1 a răspuns:

Daca iti spune fata ca nu te mai vrea de ce insisti?
Dragostea cu forta nu se poate, iar daca nu te mai vrea las-o ca sa nu ajunga sa stea cu tine din mila.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Insemana ca ea se cam intalneste cu altul sau s-a indragostit de altcineva.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

I-a da-i ceva spatiu gagicii si vezi cum se comporta pe urma. fi rece, distant pe romaneste sa te doara in p.l. daca continua sa fie asa inseamna ca nu te mai vrea ori are alt individ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce șanse ai să revii la... care „normal"?
N-ai nici o șansă, prietene. Nu atât timp cât te comporți ca un milog. (Da, există și cerșetori de dragoste.)
Trezește-te. Maturizează-te.
Dacă cineva îți spune „Gata!", răspunsul corect este „Ok."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacã te desparti de ea tu acum, o sa mai ai sanse. Dacã ramai ai pierdut-o asculta bine ce iti zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te-a si testat sa vada daca esti lingãu, a vazut ca esti unul. Despartete de ea tu acum, si ea o sa revina la un moment dat daca a vazut ca ai destule testicule in tine sa o faci.

| Jonas94 a răspuns:

Salut,
Zero, spre minus infinit.
Cel mai probabil și-a găsit un alt pulărău și pe tine te joacă pe degete.
Cu cât te vei ruga de ea, cu atât ea, o să fie și mai puțin atrasă de tine, și cu atât mai înverșunată împotriva ta.
Cel mai bine, când îți mai spune că vrea să vă despărțiți, răspunde-i sec: Bine, acompaniat de un râs copios.
Este o terapie de șoc, care o va determina să-și reevalueze comportamentul față de tine.

| Mihaiii2298 explică (pentru Jonas94):

Salut, sunt convins ca nu si-a gasit pe nimeni altceva ce poate sa fie?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mihaiii2298):

O sa fii socat cand vei afla cat de repede isi va gasi pe altcineva, imediat ce se desparte de tine.
Eu cred ca tu nu vrei sa accepti realitatea, mintindu-te singur.