| Akliss a întrebat:

Eu si iubita mea ne-am despartit cum 2 zile, am avut o relatie de 4 luni, ea m-a iubit pe mine si pana sa fim impreuna, am avut o relatie chiar frumoasa, nu aveam prea des certuri si asa mai departe, dar de cand a inceput anul, relatia a inceput sa se "raceasca" usor, usor si aveam discutii in fiecare seara, pana acum doua zile ce mi-a zis mai multe chestii precum prefera sa incheiem relatia pentru ca a devenit foarte confuza, nu mai stie ce simte sau ce vrea, nu mai este sigura pe ea si simte un gol, la care sincer o inteleg, acest gol l-am avut si eu mult timp anul trecut, doar ca nu stiu ce sa cred, daca mai exista vreo speranta sau daca ma mai iubeste sau nu si ce-ar trebui sa fac.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Altu cu sula mai mare ca a ta ti.a furato. Si vor urma altii in viitor daca te iluzionezi din nou cu alta

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai stiut ce sa-i oferi in aceste 4 luni. Probabil ca, intre timp, altul a stiut mai bine decat tine.

| Adry05 a răspuns:

Nah, dacă a intervenit monotonia atât de repede nu mai e nicio șansă. Maxim vă apucă dorul, o să aveți chestia aia de VAI CE NASOALĂ E VIAȚA FĂRĂ TINE HAI SĂ NE ÎMPĂCĂM, cu emoții de filme siropoase, vă împăcați, vă mai ține o lună-2 maxim și iar apare plictiseala și tot acolo ajungeți. Dacă vreți pentru liniștea voastră dacă e cazu puteți încerca o împăcare dar mă îndoiesc c-o să țină

| MarianWLF a răspuns:

Bro, nu exista ca nu stie, ori iubesti ori nu, daca e confuza inseamna ca nu mai iubeste / nu mai are atractie pentru tine. Daca nu mai vrea relatia ok, retrage-te, nu implora niciodata pentru o a doua sansa, iti faci rau singur, iesi cu prietenii, bea o bere, simte-te bine, destinde-te, fa ce iti place, fara sa te gandesti la ea, e cel mai bine pentru tine.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incercati sa nu rupeti definitiv toate legaturile si sa continuati sa discutati in continuare ca prieteni, amici. Nu se poate nici anticipa si nici ghici ce se va intampla in viitor, fiindca orice este posibil sa se produca, Intotdeauna timpul are acel anume ''dar'' al sau de a rezolva problemele aparute : ori in mai bine sau mai rau. Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Next.
Următoarea.

| Drimmero a răspuns:

Cand una zice 'simt un gol, nu mai sunt sigura ce simt' in proportie de 99, 99% a gasit pe altcineva.

Next, baiete, next!

| Emilian65 a răspuns:

Sa vorbesti cu ea si sa o intrebi care au fost cauzele pentru care ea a hotarat sa rupeti relatia.

| Sofer a răspuns:

Ati facut dragoste? Daca nu a primit atentia asta e normal sa se detaseze. laughing

| Emma30555 a răspuns:

Lasă timpul sa treacă, poate după o scurta pauza veți ști amândoi ce e de făcut

| ywar a răspuns:

Ciorba incalzita nu mai are gust-asa spunea o vorba mai dura populara, plina de intelepciune, as zice. Baiete, sunt forate multe fete pe pamantul asta. Ce acum ni se pare capital maine ni se va parea banal, trecut si departeee in timp. Ranile se inchid in timp. Gandeste-te ca va veni varsta cand va fi cineva si pentru tine. Dumnezeu ne apara adesea de persoane nepotrivite care tind sa ne manance energia. Hai sa facem lucrurile asa cum se fac- cu cap nu sub imperiul emotiilor. Cand emotia e sus, mintea e jos. Intotdeauna.

Răspuns utilizator avertizat