| anonim_4396 a întrebat:

eu si prietena mea facem mereu sex neprotejat, ideea e ca nu s-a intamplat ceva sa ramana gravida gen si nici nu mi-as dori ca are 18 ani, dar nu inteleg ca in alte parti se aude ca la sex neprotejat e foarte posbil si noi facem de 6 luni sau chiar 8 neprotejat si mereu, aveti ceva idei? Nu ca mi-as dori sa ramana dar sunt nedumerit, funda.

10 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Posibil ca unul din voi sa aiba probleme in a se reproduce daca faceti fara nici un fel de protectie, nici macar coitul intrerupt

| Emma30555 a răspuns:

Neprotejat poti sa faci dar probabil nu iti dai drumul in ea

Răspuns utilizator avertizat
| crud a răspuns:

Fie fata are un ciclu regulat, exact ca un ceasornic elvetian si voi faceti sex exact in perioadele permise, in care ea este infertila, fie jucausii tai sunt lenesi sau... nu sunt deloc. Sau, fata inghite pastile care impiedica procreatia. Cerceteaza prietenul google si afla mai multe. Mie mi se pare lipsa de responsabilitate sa faci niste chestii fara sa te informezi inainte. Tu faci sex de 6-8 luni si nu stii ce se poate intampla, de ce, in ce conditii si ce consecinte poate avea?

| Negoiu a răspuns:

Eu am făcut câţiva ANI sex neprotejat, metoda „calendarului", cinci zile înainte de începerea ciclului, cinci după, ejaculare în ea fără probleme. Dar nu e o metodă 100% sigură iar femeile sunt diferite, unele rămân uşor însărcinate, unele mai greu sau foarte greu iar unele (mai puţine) niciodată. Am povestit ce am făcut eu, mă feresc să dau sfaturi în aşa ceva, multă sănătate amândurora!

| Negoiu a răspuns:

Când am dorit copii au fost necesare patru luni pentru primul (a rămas însărcinată la mare, în concediu, după calculele ei), spunea că a contat şi asta iar pentru al doilea aprox. cinci luni. Repet: Nu dau sfaturi, suntem asemănători dar şi diferiţi!

| Issabelle6789 a răspuns:

Mda...si daca ramane gravida ce veti face? Va face avort? Nu va mai jucati cu focul! Oricum nu veti intelege si nu veti vedea pana nu vi se va intampla.

| BUNNYMAN a răspuns:

Buna!
Dacă nu îți dai drumul înăuntru, nu are cum sa rămân.
Și dacă îți dai drumul înăuntru, înseamnă că fata ea contraceptive sau a folosit înainte acea foita care se introduce înăuntrul vaginului (deși nu cred, că se mai găsesc acele foite ).
Sper că te-a ajutat macar 15% din ce ți-am explicat mai sus.
Good luck!winking

| Issabelle6789 a răspuns (pentru BUNNYMAN):

Poate sa ramana chiar daca nu isi da drumul inauntru? De ce informati oamenii in mod gresit?!

| Lilyica a răspuns:

Se întâmpla ceva