| Ezzio a întrebat:

I need Help!
E o problema destul de ironica
Eu acum 2 ani de zile locuiam la bunicii mei(locuiam de vreo 7 ani acolo) pentru ca mama era cu munca si o vedeam de vreo 3-4 ori pe saptamana, tata era plecat in Italia.Si locuiam cu bunici mei si cu 2 unchi. Apropo eu sunt din Prahova Ploiesti.Acum 2 ani m-am mutat alaturi de parinti mei in alt capat al orasului(aveam deja apartament acolo dar statea niste oameni cu chirie) si clasa a 5 ea si a 6 sea am facut-o aici. Apoi in clasa a 5-ea bunici sa-u mutat la tara la Bistrita Nasaud. Dar problema este urmatoarea:Eu mi-am facut destul de multi prieteni pe-acolo si aici nu prea pot sa-mi fac ca sunt rromi uni dintre ei alti de vreo 8 ani...Si ma mai revad cu prieteni cand mai merg in vizita la fosta casa a bunicilor unde sta unchiul meu si prietena lui.Si imi mai vad prieteni dar nu stiu cum sa fac sa ma vad cu ei in ficare zi ca pe vremuri, sa hoinaresc toata ziua prin Ploiesti, prin parcuri si pe unde mai hoinaream. Aveti vreo solutie?
Nu vreau injuraturi sau raspunsuri cretine Astept raspunsuri
App inca 1 saptamana. si incepe scoala!
si scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| Neagandalf a răspuns:

Asta este depinde de parinti tai
Vorbesti cu unchiul tau daca te lasa sa stai pe la iel o luna 2 3 cate vrei tu.
Si apoi ii rogi pe parinti.

1 răspuns:
| stapanullumii a răspuns:

Eu zic. ca nu prea maipoti face nimic. decat sa faci''vizite'' la unchiul tau...