| Lewandowski a întrebat:

Imi place foarte mult de o fata. Nu o cunoasteam, nici ea pe mine, iar ieri am facut cunostinta si si am vorbit cu ea pe facebook. Ne-am cunoscut putin mai bine, iar acum nu prea mai stiu ce sa vorbesc cu ea. Peste cateva zile, o saptamana, as vrea sa o invit la un suc. Imi puteti spune ce as putea vorbi cu ea acolo sau cum trebuie sa procedez dupa ce o invit. Nu vreau sa par plictisitor sau sa spun lucruri neinteresante. Puteti detalia putin, va rog? Sper ca n-am prea multe pretentii. happy Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Dantewashere a răspuns:

Vrei s-o inpresionezi, simpu. Spune-i ca ultima ta prietena inca tipa dupa tine, dar sa nu-i spui ca nu-i dai mancare si apa prea des si nici ca-i inchisa in beci, legata de teava de gaz si legata la gura cu un calus, pastreaza asta pentru cand o duci acasa, o sa fie uda toata cand aude asta. Crede-ma n-o sa esuezi.winking

| neutrino a răspuns:

Atunci cand nu mai ai ce vorbi cu o persoana, atunci inseamna ca nici nu mai ai motive de ce sa va mai intalniti, altfel te vei plictisi, si ea la fel. Incearca sa-i povestesti, in serial, despre interesanta ta viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii tu insuti, daca o sa te placa, ok, daca nu aveti ce vorbi, nu vad ce ati putea face impreuna.

| FloriFloricaa a răspuns:

Păi uite cum poți proceda...
În zilele în care vrei s-o inviți, îți faci puținxcraj și te duci și îi spui (preferabil, să fi doar tu cu ea. Dacă e într-un grup trage-o la oparte să vorbiți) așa "Ceau! Ai timp liber zilele astea?" Dacă zice că da și îți spune dată când, îi poți spune "păi atunci vi (dată când) la și? Fac cinste" probabil că va zice da.
Poți vorbi despre... Ea, ce îi place ei. Dezvoltați voi un subiect. P:S: Ai grijă la comportament. Când pleci, ai grijă să spui ceva de genul "A fost plăcut n-am mai ieșit de-o vreme!" sau "dceau happy, dată viitoare, unde mergem? Așa o faci să înțeleagă că vrei să aiceva cuea.

| baiatuldinbrasov112 a răspuns:

Vorbeste despre ce aveti in comun, o sa-ti fie usor. Incearca sa te apropii de ea prin altcineva, o prietena de ai ei de exemplu. intai va imprieteniti apoi mai mult. nu crede in dragoste la prima vedere.