| anonim_4396 a întrebat:

îmi place mult de o fata de un an și ceva dar am fost prea imatur sa o abordez și acum am ocazia perfecta sa o fac la mare, ne-am apropiat destul de mult în primele 3 zile, menționez ca mai am de stat încă 3, ne-am uitat și la un film împreună sau în apa ne stropeam și diferite activități, dar problema este ca eu sunt cam rușinos și la fel și ea și eu trebuie sa încep aproape tot ca să facă și ea, gen cu stropitul în apa, suntem de aceeași vârstă 16-17 ani dar ea nu e ca ceilalți e foarte cuminte, extrem de cuminte chiar și asta îmi complica dorința de a fi împreună cu ea, pentru ca o fata mai înțepata ar fi mai ușor de abordat, ceva sugestii sau când ne uitam la film, sunt aproape sigur ca ma place și as face orice sa fiu cu ea.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu vei avea curajul sa-i spui in mod direct in momentul in care veti in situatia de a fi tête-à-tête care sunt sentimentele si dorintele tale fata de ea, totul va fi zadarnic si pierdut fiindca in mod sigur ea nu va fi niciodata persoana care sa ia initiativa. Esti in situatia in care tu esti cel care poate actiona concret. Curaj!

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Ia-o și tu seara în brațe când se ivește momentu, gen dacă tremură de exemplu, și așa aprooape de ea te uiți în ochii ei și dacă pare momentu potrivit o săruți