| GEO9999 a întrebat:

Salut TPU, in cs am vazut ca uni jucatori se "zgaltaie-cutremura"
Aceia din cate am observat joaca mai bine e ceva de la config, vreau sa stiu

GARANTEZ FUNDA!

Răspuns Câştigător
| kipeR a răspuns:

Salut, nu exista niciun config care te ajuta sa fi mai bun. Jucatori care cutremura inseamna ca folosesc coduri. Configu il faci tu cum il doresti, iti recomand niste setari importante ca jocul sa functioneze bine : cl_updater 101, cl_cmdrate 101, fps_max 101, rate 25000, m_filter 0 ( daca ai mouse usb) daca nu ai cu usb atunci pune 1, sv_aim 0, cl_dlmax 128, iar din placa video sa pui pe off vsyncu, iar daca ai cumva steam intri in steam, apoi la games si dai click dreapta pe Counter Strike 1.6 si dai proprieters iar apoi la set launch option introduci urmatoarele setari : -noforcemparms -noforcemaccel -freq 75 ( noforcurile sunt acceleratia mousului iar freq sunt hz de la monitor, depinde de cati hz ai tu, daca ai 60 pui 60, 100 pui 100, daca ai 75 lasi 75 ).