| iAngel a întrebat:

in seara asta m-am intalnit cu prietena mea, suntem impreuna de aproape 3 luni, pentru ea este prima relatie si ne-am sarutat noi si pe urma imi spune ea "scuze daca sunt mai rece dar asa sunt eu, sa nu crezi ca nu te iubesc, te iubesc enorm si simt ca nu pot trai fara tine" dar cum pot sa o schimb sa nu mai fie asa rece. adica eu cand vreau sa o sarut ea nu vrea, nu vrea sa ne sarutam in clasa la ea ca o vad colegii (imi da doar un pupic ca si cum am fi amici.), cum o pot schimba?(ea mi-a spus ca daca ma deranjeaza intr-un fel sa ii spun ca este prima relatie pentru ea si trebuie sa o invat) dar daca ii spun ca este rece spune ca se schimba dar doar pentru putin timp, pe urma este iar la fel.cum o pot schimba sau cum ii pot aprinde dorinta sa ma sarute si sa ma doreasca mult (mai face cate o gluma pe seama mea si imi zice "pupacios")

11 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Mai sa stii ca nu oricarei fete ii place sa fie sarutata in fata celorlalti! Sa apreciezi asta sa fii mandru, inseamna ca e o fata deosebita, sensibila si trebuie sa fii mandru! Usor, usor cu timpul se va schimba, trebuie sa ai rabdare si mai ales in momentele de intimitate, cand sunteti doar voi doi sa vorbiti, dar sa nu o condamni ca nu vrea sa te sarute in clasa! Deci totul depinde de tine da? Trebuie sa ai rabdare cu ea, nu cauta sa urgentezi anumite lucruri ca apoi sa iti para rau! Multa bafta!

| Onn3 a răspuns:

Poi vorbeste cu ea intre patru ochi, adica sa nu mai fie in jurul vostru si fratele, sora si cel mai bun prieten...etc,dar incearca cu vorbe frumoase care sa o atinga si care sa unga coardele sufletului.Si inca ceva ia-o usor e la inceput si nu o poti judeca ca are un mod "rece" de a-ti arata ca tine la tine.Ea poate isi manifesta altfel sentimentele si vrea sa iti demonstreze ca te iubeste la timpul potrivit dar deocamdata intervine acomodarea si mai bine ramane rezervata.Pana prinde un pic de incredere in tine care sa-i dea avant ai grija cum te porti!

| OOOLEOOO a răspuns:

Si eu in trecut am patit asa.NU O LASA cum am facut si eu, mi-am dat seama prea tarziu ca era o fata serioasa Nu o fufa :\tine`o nu mori daca nu te saruta, dar alta te face sarac ca tot iti umbla dupa bani :\ si nu asculta ce iti zice lumea majoritatea vrea doar scandal tongue PASTREAZO

| Lamaitzza a răspuns:

Buna iAngel,pare o relatie frumoasa,cu doi copii extrem de dragalasi. Oricum ai rabdare cu ea,daca o iubesti o sa o accepti asa cum este,poate ca asa e ea ca persoana nu neaparat ca e prima relatie. Oricum ea isi da seama ca e rece,si este bine si foarte frumos ceea ce ti-a zis,pare o fata timida care considera sarutul un lucru important si intim. Asa sunt si eu,niciodata nu ma sarut in public,la scoala sau in fata prietenilor,imi este rusine,dar cand sunt doar eu cu prietenul meu il sarut cu tot sufletul,si mi se pare mai ok asa,adica ce trebuie sa vada toata lumea ce mult va iubiti voi? Pe deasupra un sarut nu arata cat iubesti o persoana,este mai important sa fie in primul rand o relatie de prietenie si incredere,sa vorbiti orice,oricum incearca sa te joci cu ea,gadil-o stii tu chesti din astea,fetelor le plac ia-o si tu usurel,poate o sa se mai dezghete, sau poate nu. Oricum depinde si varsta ei, dupa cum ai zis ca se poarta pare o fata cam de 13 ani? ceva de genul banuiesc thinking Oricum priveste partea buna a lucrurilor relatia voastra e mai distractiva si mai frumoasa,tu nu ai rabdare cu ea pentru ca esti baiat si esti obisnuit din relatiile anterioare sa te saruti cu foc oriunde si etc.dar sincer (doar parerea mea) nici mie nu mi se pare ok sa te saruti asa oricunde,adica daca trece o fata parasita de prieten sau careia i-a murit prietenul pe strada si va vede,nu o sa se simta prost? In fine e doar un exemplu, poate ma crezi o ciudata, dar sarutul e mai frumos in intimitate,si in public e frumos sa te ti de mana,sa razi etc. asa lumea isi face o impresie mult mai buna despre cuplu si isi dau seama ca este o relatie serioasa, nu doi copii care au in cap nu stiu ce lucruri. Deci mult succes, sanatate va doresc si sa va tina! :*

| iAngel explică (pentru Lamaitzza):

Da si nu inteleg o chestie, cand suntem doar noi doi si ne sarutam din inima, de ce ii place ei sa ma amageasca asa. adica se da in spate deschide ochii si vede cum sunt eu concentrat asa sa o sarut, ii place la nebunie sa faca lucrul asta.

| Lamaitzza a răspuns (pentru iAngel):

Foarte frumos, ce relatie frumoasa.Sa fi mandru de ea, eu sunt singura de un an si ceva si. nu imi e foarte ok, deci bravo voua! :*

| anss23 a răspuns:

Poate este pur si simplu mai timida de felul ei, eu zic sa nu o presezi prea tare.Afectiunea va veni cu timpul.

| IoanaIoa88 a răspuns:

Hei. asa inceputul seaman putin cu ceva din trecutul meu, trebuie sa i dai incredere, ea probabil nu are incredere in ea. ia-o mai usorr cu anuminte lucruri.

| Gagicaru a răspuns:

Amatori

| sharpx a răspuns (pentru Gagicaru):

@Gagicaru,
Nepoate, tu n-ai nici macar buletin. Oamenii de aici iti pot fi parinti, calmeaza-te.

| GabrielaH a răspuns:

Culcate cu ea!