| baiatulbaiatbaietel a întrebat:

In ultima saptamana mi s-a facut extrem de dor de fosta mea.
Ne-am despartit de vreo 4 luni si pot sa zic ca ajunsesem la punctul in care ma resemnasem si incepusem sa uit, sa cunosc alte fete si sa imi vad de viata ca un "barbatel" de 17 ani ce sunt.
Toate bune si frumoase, eu am mai avut "treaba" cu 2 fete cunoscute prin club la betie, onenightstand-uri, etc etc.
Insa ea si-a facut alt iubit si din cate observ treaba e mai serioasa.
Ea a mai fost cu baiatul asta inainte, cu vreo 2 ani inaintea mea.
Prima data cand i-am vazut prin oras m-am cam suparat si mi-am schimbat starea de spirit, trebuie sa recunosc, dar cu timpul m-am obisnuit si cu clasicul sentiment de regret si de gelozie.
Dar cam de 5-7 zile, m-a apucat un dor nebunesc de ea, mi-am facut cont fals de insta ca sa o urmaresc, seara ma duc in locurile unde sta ea, ma uit la poze vechi, etc etc.
Si nu mi pot schimba gandul de la ea, e centrul universului.
Eu realizez ca sunt fraier si ca am ajuns sa plang dupa ea, iar ea se simte bine in "noua" relatie, dar as avea nevoie de putin ajutor.
Parca as vrea sa ma aproprii de ea, dar ma incomodeaza iubitul ei.
Prietenii si prietenele imi spun sa ma bag peste ei, sa le stric relatia si sa o "fur", mai ales ca din spusele multora arat mult mai bine decat noul ei iubit.
Dar asta mi s-ar parea prea exagerat.
Cum as putea sa restabilesc contact cu ea, oricat de mic, fara ca iubitul ei sa se supere?
Doar asa sa-mi potolesc dorul.
Sa-mi hranesc orgoliul.
Multumesc mult si fara hate.
Trec printr-o perioada mai sensibila laughing)

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

De ce v ați despărțit?

| baiatulbaiatbaietel explică (pentru whatevernvm):

Nu ne mai intelegeam si ne am inselat reciproc

| Emma30555 a răspuns:

Poți sa o cauți amical și vezi cum iți răspunde, nu e ceva ieșit din comun sa vorbești cu un fost sau o fosta, dar dacă tot s-a încheiat sfatul meu e sa ți cauți alta fata

| Petre_Ilinca_1998 a răspuns:

Nu am inteles - o vrei inapoi caci o iubesti, sau vrei s-o "mai ai" din cand in cand? Daca o iubesti spune-i adevarul. Spune-i ce simti pentru ea, daca e recilroc veti fi impreuna! Daca nu - ar fi bine sa te retragi si sa uiti de ea.