| Jacquieline a întrebat:

Mă cunosc cu un baiat de un an.
Anul trecut eram innebunită după el si el nu imi acorda atentie..Decat colegelor mele si dah..La un moment dat i.am gasit fb-ul si am inceput sa vorbesc cu el.Am fost intr-o relatie in februarie..in ziua de 8 martie ma plimbam si l-am vazut pe el inconjurat de colegele mele ..se plimba cu ele, vorbeau, radeau.M-am dus la el m-am despartit de el..Nu prea vorbeam noi doi, apoi iar vorbeam o luna, iar ne certam etc.
A intrat la liceu si toata vara nu am vorbit cu el.In septembrie am inceput sa vorbesc cu el si sa ma plimb cu el.Zambea de fiecare data cand trecea pe langa mine si incerca sa ma bage in seama. Vorbeam mult pe fb, dar in real eu eram o tăcută.
Intr-o seara am mers in parc si eram singuri.Nu prea vorbeam eu, dar el intotdeauna gasea subiecte.Mereu ma baga in seama.Gen ma speria sau eu stiu.Eram in leagane.El in stanga mea si eu in dreapta lui.Era o liniste perfectă.Mi-a luat capul si m-a sarutat.Prima reactie a mea a fost :" Ok, asta a fost ciudat..."si am ramas cu un zambet pe fata. Apoi m-a mai sarutat de vreo 4 sau 5 ori.
Spune ca mă place dar el mereu intreaba de o prietena de.a mea si in seara asta l-a luat in brate si eu nu stiam ce sa zic.Cum a putut sa ma faca sa il iubesc din nou? Oare vrea sa imi franga inima din nou? Sa fiu cu el sau sa nu? Sa ii mai scriu pe facebook sau sa astept mesaje de la el?

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Eu inteleg ca tu esti o fiinta cam sensibila, timida, rusinoasa si usor de impresionat. Din cate povestesti despre acel baiat, e clar ca omul nu vrea o relatie stabila cu o fata, ci vrea sa impresioneze mai multe o data. Vezi-ti de treaba ta si lasa-l sa-si faca de cap, pentru ca ajungi sa suferi. Bafta