| Cheloo200101030405 a întrebat:

Salut TPU,ma numesc Alexandru,am fost cu o fata doi ani, bine în tot acest timp am fost ca fratii efectiv faceam totul împreuna si de o luna s-a despartit de mine si umbla cu o gasca de baieti cu care m-am certat ca o facea curva si etc. Daca va intrebati daca, e nu e, a fost virgina..cand am facut-o cu ea,avea o gandire logica dar a început sa umble cu una de e terminata rau fata aia,oricum mi-a promis ca nu va renunta la mine niciodata. Ma mai chema pe la ea si o faceam chiar de nu eram împreuna,timp de o luna de cand nu mai sunt cu ea m-am rugat sa ne împacam dar nu vrea. A zis ca ma iubeste da nu mai vrea,nu am înjurat-o sau jignit-o niciodata, ma purtam cel mai frumos cu ea si ea cu mine. Acum am pus stop la tot, nici nu mai vorbesc cu ea de cateva ore, vreau sa nu o mai caut niciodata, cum as putea sa o uit va rog?

12 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Cu timpul o vei uita, trebuie să renunți la ea și să nu o mai cauți.

| Cheloo200101030405 explică (pentru Andreeush):

Mda,da ai iubit vreodata o persoana mai mult decat pe tine? e greu rau.da incerc

| Andreeush a răspuns (pentru Cheloo200101030405):

Știu cum e, însă când nu mai ai altceva de făcut decât să renunți la acea persoană trebuie să accepți asta.

| Cheloo200101030405 explică (pentru Andreeush):

Mda.mi-e un dor de ea.da nu o mai caut..nu inteleg de ce naiba..mai zice ca ma iubeste da nu mai vrea.

| sofisis a răspuns:

Nu poti sa o uiti ca nu ai amnezie. Dar trebuie sa iti educi mintea sa nu se mai gandeasca la ea ca la obiectul afectiunii tale. Incerci sa realizezi ca nu mai sunteti impreuna si ca nu mai face parte din viata ta.

| Plato a răspuns:

Deci ea acum umbla cu aia ce o faceau curva? Foarte interesant.

N-ai cum sa-ti stergi chiar asa doi ani din memorie, dar gandeste-te doar ca n-a fost sa fie, n-a fost "ea". N-ai pierdut nimic, deoarece n-a fost nimic niciodata.

| Cheloo200101030405 explică (pentru Plato):

Da umbala cu aia si eu m-am batit cu ei penteu ea am imcercat sa-i explic ca doar vrea sa prifote de ea dar nu ma intelege, o iubesc cel mai mult da e momentul sa ma retrag, m-am rugat de ea o luma si nu vrea imi zice ca ma iuneste da nu mai vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"început sa umble cu uma de e terminata rau"
a devenit cu cine umbla, nu ai ce sa faci. Probabil si baietii aceia au adus vorbe urâte despre tine si usor, usor s-a distantat de tine.
E un adevar crud, dar aia e.

Data viitoare fii mai atent in cine investesti sentimente, uitate si ce fel de prieteni/ cunostinte are.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"cu ea m-am rugat sa ne împacam da nu vrea a zis ca ma iubeste da nu mai vrea"
Nu te rogi de tipe, Iti dai seama ca aia te vedea ca un molâu?
Ca ultimul fraierica care e dispus sa faca orice doar sa se reimpace cu ea.

| Cheloo200101030405 explică (pentru anonim_4396):

Frate în mine are cea mai mare încredere si acum ce am facut cu ea nu a auzit nimeni nimic de la mine ce vorbeam era doar intre mine si ea..acum vreau sa nu mai vorbesc cu ea o perioasa poate o uit sper sa ma lase sa o uit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Doar eu cu ea stim"
Aia crezi tu fratioare, toti stiu ce a-ti discutat voi doi.
Si prietena ei si baietii aia.

| Cheloo200101030405 explică (pentru anonim_4396):

Nu am auzit nimic pana acum altfel auzeam si mu zicea ea de buna voie ca a facut-o si etc, oricum o sa-i arat ca eu nu-s aia ma i departez in tacere si aia e