| anonim_4396 a întrebat:

ma simt distrus ca sa zic asa, adica am 18 ani iar prietena mea m-a mintit ca este virgina, mentionez ca mi-a spus ca nu mai este cu 2 zile inainte sa o facem noi. Ce sa fac acum? Nu mai suport gandul asta ca aveam incredere in ea si m-a mintit, nu-mi mai arde de viata si de nimic, o iubesc mult.

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Esti de-a dreptul in situatia de a fi compatimit.laughing In primul rand pentru mentalitatea ta complet retrograda si a 2-a oara pentru o "surpriza" nu tocmai placuta. Daca tu consideri ca lipsa acelei pielite amarate si "inutile" reprezinta o "problema" reala si de asemenea faptul ca nu a indraznit sa-ti divulge secretul ei chiar din prima clipa atunci parasaste-o. Insa nu uita sa pui in balanta si celelalte calitati ale d-rei. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a spus cu 2 zile inainte de a face sex cu ea, tu de ce ai acceptat sa faci sex cu ea?

| ywar a răspuns:

Prietene, esti penibil! Care-i oftica ta? Ca nu i-ai dat-o tu prima oara, sau ce? Cum spunea si corbul "Esti de-a dreptul in situatia de a fi compatimit". Voi de fapt ce vreti sa demonstrati? Ca sunteti barbati? De ce? Ca aveti pielea preputului trasa si va vedeti mai masculi asa? Ca o fu...i pe una de-i sar capacele dar de fapt ea geme ca apucata ca asa a vazut in filmele porno? (In realitate ea nu simte nimic!) De la 14-15 ani aveti viata sexuala si aveti si pretentii de adulti. Pai in acest caz purtati-va ca adultii, fiti responsabili. Pustanii de azi (adolescenti nu-i pot numi!) categorie din care faci parte si tu, sunt excesiv de grabiti sa o ia la goana prin viata asa, uitand ca nu tot ce zboara se mananca. Mai lasati uitatul la filmele interzise minorilor si puneti-va mai mult in slujba invatarii.

| NSSNoShitsSherlock a răspuns (pentru ywar):

Problema e ca barbatilor nu le place sa-si bage scula intr-o gaura in care a fost alta. Si l-am mai si mintit. Pentru o relatie e nevoie de incredere

| Sorin_Dumitru_1968 a răspuns (pentru NSSNoShitsSherlock):

O intrebare: Tu ce varsta ai?

| AdeeAdelyna83 a răspuns (pentru NSSNoShitsSherlock):

Aaa deci asa.Presupun ca tu esti baiat ca poate baietilor le place sa mai faca sex si cu fete care au mai facut.Dehh barbatii fac numai cu virgine.Hai ca am mai auzit una...

| peperonies a răspuns:

Imi dau seama ce interesanta trebuie sa fie viata ta daca dupa experienta asta "nu iti mai arde de viata".

| vocea a răspuns:

Majoritatea oamenilor considera sinceritatea ca fiind una dintre cele mai importante trasaturi pe care trebuie sa le aiba un partener alaturi de care sa poata trai o viata de cuplu cel putin linistita daca nu perfecta. Daca esti mereu sincer cu partenerul tau, vei reusi nu numai sa consolidezi o relatie bazata pe incredere dar te vei lipsi si de posibilele viitoare sentimente de vinovatie. Minciuna pe de alta parte, e o cu totul alta poveste. Nimanui nu ii place sa fie mintit, cu atat mai putin de persoana in care isi pune increderea si alaturi de care isi imagineaza ca si-ar putea petrece intreaga viata.
Una e sa fii mintita ca a facut curat in vreme ce si-a petrecut ziua la televizor si alta e sa te minta in legatura cu trecutul sau, cu ceea ce simte ori mai rau, cu faptul ca are o aventura. Cu cat minciuna e mai mare, cu atat mai important devine motivul pentru care a spus-o si ti-a ascuns adevarul.
Uneori e mai bine sa iti auzi partenerul destainuindu-se direct, decat sa il prinzi tu cu minciuna. In primul rand pentru ca acest lucru iti va confirma faptul ca tine la tine, ii pare rau ca nu a fost sincer si probabil ca vrea sa repare pe cat posibil ceea ce a stricat.
Te va obseda aceasta minciuna pentru totdeauna?

Daca iti inchipui ca da, ca nu vei putea trece peste minciuna sa, sunt sanse mici sa mai poti repara relatia pe care o ai. In primul rand, te vei gandi iar si iar la faptul ca ai fost ranita, te vei tortura singura amintitndu-ti de greseala partenerului si in acelasi timp il vei tortura si pe el cu sentimentul de vinovatie de care cu siguranta nu are cum sa scape daca nu il ierti. Prin urmare, daca iti doresti ca relatia voastra sa continue, trebuie sa privesti doncolo de minciuna sa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai suporti gandul ca te-a mintit sau gandul ca nu e virgina? Poate nu a putut sa-ti spuna pana acum, treci peste, oricine merita o adoua sansa. Daca doar asta e problema ar trebui sa treci peste ea si sa ii pui in valoare atuurile si calitatile ei. Cunoaste-o, vezi daca te mai mite etc si atunci vei putea lua o hotarare. happy

| dolceromania a răspuns:

Hai sa fim seriosi, aceasta fata la mintit, i-a spus ca este virgina apoi ca nu mai este, normal ca e distrus baiatul.E o mincinoasa care trebuie parasita imediat.Voi cei cu mentalitatea va place sa traiti in minciuna.

| NSSNoShitsSherlock a răspuns:

Paraseste-o. Cu lucruri de genul nu se minte. Intreab-o daca te-a inselat in timpul relatiei. Repet, paraseste-o. Fiecare cauta un repet anume.