| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Ma simt foarte rau smr si nu stiu ce sa fac
Astazi cand veneam de la liceu eram intr-un autobuz si gen la a 3a statie, urca o tipa foarte draguta si frumoasa dupa parerea mea
Si gen tipa aia a venit mai langa mine gen in dreapta mea, si am inceput sa ne uitam unul la altul gen ea se uita in ochii mei si eu ma uitam la ea dar nu aveam deloc curajul sa ma bag cu ea in seama de exemplu sa o intreb ce face sau cum o cheama sau daca are Facebook sau chestii de genul
Nuj probabil fiindca era multa lume acolo si nu am avut curajul si eu sunt si mai timid de fel si gen eu la statia mea am coborat si m-am uitat la ea printre oameni si ea iar m-a privit si eu am zambit si ea a dat din cap dar gen asa in cel mai qt mod posibil parca ar fi afirmat ceva sau ar fi zis "da"
Si cred ca m-am indragostit de ea si acum ma simt ca dq fiindca nu m-am uitat si eu la ea cand se uita si ea la mine ca gen ea s-a uitat tot drumul sau sa ii cer Facebook-ul sau ceva smr si mi-e frica ca nu o sa o mai vad si a doua oara ????
Niste sfaturi cum sa fac sa ma simt mai bine sau sa nu mai ma gandesc la ea?
(Fara "fa o **** si iti trece" ca nu ma ajuta cu nimic.)
Multumesc

Răspuns Câştigător
| MelissaAdela a răspuns:

Buna.In primul rand gaseste-ti o preocupare, vizioneaza un serial sau un anumit gen de film care iti creeaza o stare de bine.Gandeste-te ca fete intalnesti pe toate drumurile si ca nu e un sfarsit de lume daca nu a fost sa fie cu aceasta tipa. Next laughing

2 răspunsuri:
| Ch0co a răspuns:

As vrea sa te ajut dar nu prea am cum. Am avut o experienta identica acum vreo 2 ani. Nu am mai vazut-o iarasi in viata mea. Inca regret ca nu m-am bagat cu ea in seama. Daca dai iarasi de ea, nu ezita.

| YDEmi a răspuns:

Nu stiu frate incearca ca urmatoarea zi sa faci la fel si daca ai noroc sa dai de ea bagate in vb...asa am facut si eu acum 2 ani dar eram intr-un mgazin si regret ca nu m-am bagat in seama cu fata respectiva.multa bafta!