| ClearSky00 a întrebat:

mai demult imi placea de o tipa, i-am scris, am vorbit cateva zile dupa ne-am vazut, era si pe timpul Untold-ului, totul frumos pana ne-am vazut, dupa am mai vorbit o zi si a inceput sa nu imi mai raspunda la mesaje. Acum de o perioada imi tot dadea like pe insta si pe Facebook la aproape orice poza si ma gandesc ca poate fi ceva si a inceput sa imi placa iar de ea, oare mai sunt ceva sanse sa o mai abordez cumva?

Răspuns Apreciat de Editori
| GABITZA5272726 a răspuns:

Păi întâi trebuie sa fii sincer cu ea si spune-i ce simți! Fetele mereu așteaptă ca băieții să facă primul pas. Dacă ea iti spune ca simte același lucru puteți continua mai departe (adică sa fiți împreună), dar daca spune că nu-i place de tine, tu nu-ți pierde speranța... Încearcă să deschizi o discuție despre un subiect care ei îi place, iar așa puteți continua sa vb! Dupa aia îi poți spune că tu inca o mai placi iar aceasta sigur va spune că se simte si ea atrasă de tine! Succes! Contează sa nu fii mitocan cu ea ca atunci chiar ca îți va da cu reject!?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca ar fi cazul sa incerci deoarece nu ai nimic de pierdut in cazul in care nu se va concretiza ceva anume. Trebuie sa incerci in ideea ca totusi este posibil sa se fi schimbat ceva intre timp, din moment ce din nou iti urmareste activitatea. Bafta.Succes!

| Andreeush a răspuns:

Poți încerca să vorbești cu ea, nu ai nimic de pierdut.