| justadream94 a întrebat:

Nevoie urgent! deci pe scurt prietena ea nu vrea sa mai vorbeasca cu mine pentru ca eu ca un fraier de 1 luna si ceva nu am facut nici un ps pentru avea o relatie cu ea, desi imi doream acest lucru.acum cand imi facusem curaj mi a dat mesaj ca nu mai are rost sa ne pierdem timpul..am icercat cu invitatii sau sa ii spun ce simt prin sms dar tot nu raspunde. preferam sa ii spun totul fata in fata. oare e bine sa ii spun intr un mesaj ca o iubesc? sa ma duc sa stau ca fraierul in fata blocului cu flori sperand ca va cobora sa vorbim? sa renunt desi nu vreau asta? ceva idei sau pareri..Chiar iubesc si stiu ca si ea a tinut la mine.

Răspuns Câştigător
| ynna93 a răspuns:

Mai bine i-ai zice un simplu "noapte buna, te pop", ar fi mult mai ok.

21 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Pai daca esti dispus sa faci lucrurile astea de ce nu? Ia niste flori si go, incearca sa-i explici ca ai fost fraier si poate poate te iarta.

| justadream94 explică (pentru ynna93):

Sunt dispus dar nu vreau sa fiu luat nici de fraier chiar daca am fost happy intelegi u la ce ma refer..ma duc maine si ii dau mesaj sa coboare daca refuza ii spun in mesaj ce imt ai stau cateva mini daca tot nu si nu o las in pace.

| ynna93 a răspuns (pentru justadream94):

Fa asa da-i maine mesaj cand esti in fata blocului ei, ia-i si un buchet de flori cum ti-am zis si daca are balcon in strada si maine, si zi-i in mesaj sa iasa putin pe balcon, daca tot nu raspunde da-i si un mesaj cu tot ce simti, ca nu o sa pici de fraier, din contra ar trebui sa-ti ceri scuze pentru comportamentul tau si nici nu ar trebui sa te gandesti la aspectul asta. Mult succes, si poate dai de veste cum a mers.

| justadream94 explică (pentru ynna93):

Multumesc mult de sfaturi. sper sa fie acasa..totusi mai am cateva intrebari. daca ia vrea sa ma ajuti, une pot sa ti le pun?

| ynna93 a răspuns (pentru justadream94):

Aici, poti sa-mi zici.

| justadream94 explică (pentru ynna93):

Ma gandem sa ii dau un mesaj in seara asta si sa ii spun daca vrea sa o las in pace doar sa imi spuna. daca nu zice nimic maine dupa amiaza sunt in fata bocului si o astept..sau mai bine ar fi sa ii dau doar un sms de nb cumfc de cand o stiu(azi e prima zi cand i-am dat un singur sms

| justadream94 explică (pentru ynna93):

Mersi de ajutor. sper sa revin maine cu vest bune

| ynna93 a răspuns (pentru justadream94):

Cu placere.

| justadream94 explică (pentru ynna93):

Am spus in cealata parte cum au mers lucrurile..Stiu ca vrea sa ii demonstrez ca nu sunt doar vorbe. caut solutii sunt curios daca ea ar face la fel..de tinut stiu ca inca tine la mine..sunt eu cam ametit acum dar nu sunt chiar asa prost(zice ca nu mai rasp la sms dar o face si la intreabarea vrei sa..impreuna nu a zis nimic desi am repetat-o). stiu ce isi doreste, dar nu gasesc un mod eficient de a-i demonstra-o. dincolo am spus si cam ce am de gand, si ma gandem sa ii dau azi 1 mesaj in care sa ii zic ceva de genu:speram ca in timp sa ii demonstrez ca o iubesc(si alte lucruri)ma cam deranjeaza lipsa ei de incredere stiu ca sunt multi care mint in legatura cu sentimentele lor(mi-a zis ca s-a saturat de vorbe ale baietilor.), dar dupa 2 luni credeam ca ma cunoaste cat de cat.

| ynna93 a răspuns (pentru justadream94):

Nu cunosti o persoana o viata intreaga, daramite dupa doua luni, da poti sa-i dai un mesaj sa-i zici "as vrea sa-ti demonstrez asta in timp de aceea vreau sa ne impacam, acorda-mi macar o ultima sansa si daca te dezamagesc iar, te las in pace", e normal sa nu aiba incredere. si numai face prostia sa te duci sa o astepti seara tarziu sau cum ai zis tu, ca daca vin parintii ei e mai rau.

| justadream94 explică (pentru ynna93):

Da,dar cum eu imi asumam riscul sa imi iau teapa cred ca si ea putea face la fel..sunt paralel din cate vad inca ..credem ca suntem in 19 azidar suntem pe 18 si am pierdut ziua aiurea daca stiam..cu acordatul ultimei sanse nu cred ca o faceam, iubesc DA, dar nu ma milogesc asa, eventual sa ii spun ca vreau sa o mai vad o data si.(mama ei ma cunoaste cat de cat si..totusi era riscant) in fine pastrez ce e mai bun pentru final..am fost azi si am facut niste alergari am vrut sa am mintea limpede si sa nu spun prostii laughing ma gandem ca undeva pe la 9 sa ii dau mesaj cu cel mai bine mod de a demonstra asta e in timp..doar ca la ce sms mi-a dat dimineata trebuia sa il formule altfel si surpriza laughing imi da mesaj cum ca a reusit sa faca nu stiu ce..intru in vb si incerc sa aflu cand pleaca, cand se intoarce si cand pot sa o vad(motiv ca vreau sa ii vad reusitabatting eyelashes) nu mi-a spus cand ne putem intalni, dar mi-a spus cand e posibil sa se intoarca. oricum sansele care erau 1%vineri aseara ajunsesera pe la 10-15% si azi au trecut zic eu de 60-70% devil nu ma bucur pana nu plec cu ea de mana happynu am reusit sa aflu nici la ce ora pleaca maine..totusi incerc sa scot cumva maine ceva de la ea happy u stiu daca reusesc sa o vad maine dar joisu vineri sper si sunt aproape sigr ca o voi face(mereu cand unul din no era plecat 2=3 zile undeva eram mai apropiati laughing ar mai fi totusi o problema..cred ca am mai spus sunt a 12 a si am de pregatt bacul, am pierdut multa materie si am pretentii mari de la mine, am inceput sc de soferi si in cel mult 1 saptamana incep si pregatirea pentru facultate(in mod incredibil trebuie sa recuperz 2 ani de pregatire pentru facultate in 1 + 3 ani de liceu in care nu m-am omorat c invatatul.) sa zicem ca la sala renunt dar de dim pana la 2 am sc dupa conducere +pregatirea o data sau de 2 ori pe saptamana care ar dura intre 4-6 ore sedinta si sc de soferi de care scap intr o luna+pregairea de bac..stau rau de tot cu timpul si sunt convins ca va dori sa petrecem mai mult timp impreuna..in astea 2 luni am iest de 3-4 ori doar noi 2 din care de 2 ori au fost plimbari scurte si am mai iesit de catev ori la alergat sau ate chestii.

va multumesc tuturor de ajutor

| ynna93 a răspuns (pentru justadream94):

Nu cred ca te umilesti crede-ma, eu cel putin nu cred asta si iti zic din punctul meu de vedere daca prietenul meu mi-ar face ce mi-ai facut tu si mi-ar zice lucrurile astea chiar i-as acorda sansa, ti-am zis e bine sa inveti si e bine sa recunosti cand ai gresit fara sa-ti fie rusine sa-ti ceri iertare, la o fata sunt importante cuvintele foarte mult. Si eu am dat bacul anul trecut, daca te iubeste o sa inteleaga, eu si prietenul meu stateam toata ziua impreuna, la mine acasa, el la pc eu invatam, deci nu era problema cu vazutu, ca n-ai sa inveti toata ziua, iti faci timp si o ora pentru ea.

| justadream94 explică (pentru ynna93):

Eaa a invatat pana acum mult si din cate o cunosc isi doreste sa se distreze acum laughing nu stiu daca vom reusi sa ne vedem zilnic dar timp imi voi face..pt ce imi doresc eu si la cat am de recuperat cam toata ziua ar tbreui sa invat happy si ea stie asta si cred ca va intelege.acum nu vreau sa ma gandesc decat cand si cum o scot cu mine si cum fac sa iasa totul cat mai bine, dupa voi putea sa imi fac griji si pentru viitor

| ynna93 a răspuns (pentru justadream94):

Bun, deci sa inteleg ca ti-a dat o noua sansa nu?

| justadream94 explică (pentru ynna93):

.vineri am fost la e am asteptat 1 ora si i-am dat mesajele alea. dupa 1 ora si ceva imi zice ca ea poate iesi mai tarziu daca pot si eu..nu ma gandeam ca ea trebuie sa coboare cu mama ei sa meaga nu stu unde si dupa vreo 5-10 min coboara amandoua..ne lasa mama ei sa vorbim si in fine, discutie. si o intreb daca nu ma pupa..aici nu am vrut sa fortez deloc..mama ei ne astepta si na.a venit sa ma sarute si eu ca un fraier doar sa o puplaughingcrying nu credeam ca va fi asa deschisa. in fine mergem impreuna face ce are de facut si plecam direct in oras..nu puteam lasa sa se termine seara cu un pupic a iesit cum trebuia pana la urma si sunt fercit laughing

| ynna93 a răspuns (pentru justadream94):

Atunci ma bucur pentru tine si felicitari. Vezi de data asta sa nu o mai lasi sa-ti scape, si comunica, asta e cel mai important lucru, succes.

| justadream94 explică (pentru ynna93):

Mersi mult de ajutor kiss

| ynna93 a răspuns (pentru justadream94):

Cu placere

| ynna93 a răspuns (pentru justadream94):

Mai bine i-ai zice un simplu "noapte buna, te pop", ar fi mult mai ok.

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu mai astepta daca iubesti! mesaje..telefoane..dute la ea. vorbeste cu o prietena de a ei..nu mai astepta

| justadream94 explică (pentru Ioannaaaaaaaaaa):

Pai mesaj si telefoane de zor, fara nici un rezultat si la ea ma duc maine, dar sunt sanse mici sa o vad..mai are si examen si martipleaca din oras..nu stiu daca sa ntinui sa o stresez sau sa incerc sa o uit desi nu vreau asta

| neutrino a răspuns:

Comunicarea directa este calea cea mai eficienta. In cazul tau, cred ca ai pierdut trenul.