| anonim_4396 a întrebat:

nu am crezut ca voi pune o astfel de întrebare dar... Aproximativ in fiecare zi, mai ales la trezire ejaculez.Acum vreau sa știu daca este perfect normal. Si menționez ca am 15 ani. Am auzit undeva ca e normal sa ejaculez involuntar in fiecare zi pentru a imi pastra lungimea penisului. Mersi pentru răspuns ^_^

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Te dezvolti sexual, esti la pubertate. Ceva normal. Anormal este sa crezi ca asta iti va mări penisul. Nu mai crede toate tampeniile.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ejacularea involuntara a spermei in timpul somnului adica ''polutia nocturna'' adica asa numitul ''vis umed'' care se poate produce si imediat dupa ce te-ai trezit din somn, reprezinta un act fiziologic absolut normal. De obicei in perioada pubertala, baietii se confrunta cu primele polutii nocturne care pot sa se produca incepand cu varsta de 13 - 14 ani si reprezinta un semn al procesului de maturizare a organelor sexuale si al capacitatii lor de a procrea, de a concepe copii. Principalele cauze care stau la baza producerii acestor poluti nocturne sunt cele de natura psihico-mintala reprezentate de : insatisfactia erotica care apare pe fondul inexistentei/lipsei relatiei de cuplu sau a unei relatii de cuplu insa nereusite la varsta amintita. Si in cazul baietilor de varsta maturitatii, aflati in relatii de cuplu stabile, asemenea ejaculari nocturne sau matinale se produc destul de frecvent ca urmare a dorinta sexuale nesatisfacute in cuplu, atunci cand exista obisnuinta de a ejacula frecvent cu scopul de a descarca si de a scapa de energia sexuala acumulata. Cel mai frecvent acest fenomen/proces fiziologic apare in conditii de abstinenta si in asemenea situatii/cazuri, daca polutiile nocturne nu se produc frecvent (prea des), in acel caz NU trebuie sa-ti faci griji. Iar in legatura cu informatia detinuta de tine, conform careia astfel de ejaculari involuntare nocturne sau matinale ar favoriza cresterea in lungime a penisului, trebuie sa stii dar si sa intelegi ca este 100% falsa, eronata, incorecta. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da este normal ce ti se intampla tie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are nici o legătură ejacularea cu mărirea și nici cu păstrarea sa penisul e determinat genetic de la tatăl tău.

| user24586 a răspuns:

Mulțumesc oricum pentru toate răspunsurile... Si ca nu luați la misto. Seara frumoasa ^_^