| Claudiu1009 a întrebat:

Nu știu cum sa pun întrebarea asta dar sa fie... Poate rămâne însărcinată partenera ta în timpul sexului neprotejat dar fără sa îți dai drumul în ea? Știu ca este testosteronul care iese la început și nu se simte. Câte griji ar trebui sa îmi fac?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate ramane imediat insarcinat fara sa ejaculezi in ea DACA:
- sunt mai multe partide sexuale consecutive
- si daca fata este in perioada fertila

| corbulalbrosu a răspuns:

COITUL INTRERUPT combinat cu CALENDARUL MENSTRUAL poate fi folosit in situatiile si conditiile in care ciclul menstrual al partenerei de sex este regulat si bineinteles in cazul in care si barbatul este suficient de experimentat si este in stare/capabil sa-si coordoneze, controleze si retina perfect ejacularea atat timp cat doreste el, in astfel de conditii aceasta metoda poate functiona destul de acceptabil. In mod sigur marea majoritate a tinerilor din zilele actuale, habar nu au ca in Romania timp de 23 de ani a fost interzis prin lege sa fie folosit prezervativul, sau orice alta metoda de protectie contraceptiv, fiindca daca aveai nesansa sa fii parat la Militie sau la Securitate ca ai facut rost prin contrabanda de prezervative sau pastile AC erai condamnat la inchisoare "corectionala" intre 1-3 ani. In intreaga perioada dintre ani 1966-1989, probabil ca 95% dintre romanii de rand au intretinut doar sex in care unica metoda de protectie era cea precizata, si la indemana tuturor. Poti fi siguri ca romanilor din acei ani li se scurgea lichid preejaculator la fiecare act sexual intretinut si acesta ajungea de fiecare data in vagin.deoarece au continuat sa faca sex asa fara vreo alta metoda de protectie in continuare la fel de mult si dupa aberantul si inumanul decret 770 din 1996 si cu toate acestea au ramas la fel de multe femei insarcinate si s-au nascut tot la fel de multi copii ca si inainte de acel decret, sau de cati copii se nasc in prezent.
De asemenea se pare ca habar nu aveti ca statistic doar 8-10% din populatia ratia rurala foloseste prezervativ sau AC-uri, iar in cazul populatiei urbane procentul nu depaseste 60-65%. Oare acelor barbati care nu folosesc niciodata prezervativul si intretin toata viata numai sex neprotejat, nu le curge lichid preejaculator din penis? Cum se face/cum este posibil ca femeile respective sa nu ramana insarcinate de fiecare data iar eventualele sarcini nedorite au o pondere extrem de mica de doar cateva procente oarecum similara cu cea de atunci cu zeci de ani in urma cand probabil ca nici 5% din populatia Romaniei nu folosea prezervative iar pastilele AC nici nu prea intrau in discutie dea fi folosite fiindca pastilele AC erau foarte rare si foarte scumpe datorita faptului ca abia au fost inventate. Aprecierea o poate face fiecare dupa capacitatea de a analiza aceasta problema. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate ramane gravida daca nu ai ejaculat in ea.

| Willis a răspuns:

Eu așa fac cu soția mea, și nu este problemă. De peste 15 ani. Ea are ciclu regulat. Și pun prezerv. înainte de final.