| ToTuleOK a întrebat:

o intrebare :
Pentru fete cum vi s-a spus ca un baiat va place (adica da va spus acel baiat dierct sau daca ati auzit de la cineva)
Pentru baieti cum ati facut sa afle fata ca o placeti ia-ti spus fata in fata sau altfel.
Curiozitatea.

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Un biletel si o intrebare directa.

| raluk27 a răspuns:

Nu mi s-a spus direct, dar mi-am dat seama prin fapte: telefoane si mesaje in mod frecvent, motive sa intre in vorba cu mine, imi cauta compania etc. Nu e nevoie intotdeauna sa ti se spuna in fata, te prinzi si singura ca te place, din priviri, din gesturi, din faptul ca te ia de mana, ca vrea sa te sarute. Cel putin asa e la noi, astia mai mari happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei toti mi-au spus in fata dar acum un an, era un baiat care imi transmitea toot printr-o fata laughing Pana si "noapte buna" ii zicea sa-mi transmita straight faceOricum, pacat de el laughing

| 1234abcd a răspuns:

Eu una imi cam dau seamabig grin si daca si eu il plac atunci ma apropi eu de el(daca vad ca el nu face nimic)

mia una sincera sa fiu nu imi place atunci cand pui pe cineva sa stuna fetei ca tu o placi, mi se pare urat adica dc sa se bage cineva intre voi 2

cel mai bine e direct(desi pentru timizi e mai greu)

| m1ha100 a răspuns:

Depinde de fiecare om...eu unul incerc sa zambesc sa acord atentie sa glumesc.dar nu mi place sa fiu insistent. daca nu primesc un feed-back renunt in secunda 2. (chiar daca exista fete la care daca insisti..sau fete care se lasa mai greu).pur si simplu nu imi place sa ma bag in seama cu japca si nici sa insist.

| baby17 a răspuns:

O fata apreciaza sinceritatea. Daca iti este frica de un refuz incearca sa petreci timp in preajma ei si cu siguranta o sa iti dai seama daca si ea simte la fel.

| Brigiduță a răspuns:

Mie mi-a spus direct! happy