o sa incep cu o scurta intamplare...
Deci acum un an am cunoscut o fata draguta(tocmai se combinase cu cel mai bun prieten al meu)au fost impreuna cam 5-6 si dupa s-au despartit acum o saptamana primesc un mesaj de la ea ca s-au reimpacat(eu tot am tinut legatura cu ea si incepuse sa imi placa de ea mai mult decat as fi vrut)atunci cand am vazut mesajul prima data am crezut ca era o gluma dar se pare ca nu era...eram devastat cand aflasem(gen ziua urmatoare am ajuns la spital in coma alcolica dupa ce mai fumasem si nu stiu ce din niste cluburi si aveam halucinatii)asa acum o zi primesc de la ea un mesaj ca s-au despartit iar,eu am incercat sa o consolez si accidental am zis si sentimentele mele pentru ea dar ea a fost doar ceva de genul :ok,o sa renunt la a incerca sa vorbesc cu fostul iubit
dar ea nu a zis nimic de genul ca m-ar placea sau ceva a zis:ca o sa renunte ca sa nu ma raneasca
Iar acum nu stiu ce pisici sa mai fac, a ajuns sa ma dispere dar tot nu pot sa ma opresc din a ma gandi tot timpul la ea
Intrebarea mea este ce ar trebui sa fac intr-o situatie din asta gen friend-zone?

1 răspuns:
| Modestus a răspuns:

Iubirea e grea... ei bine, eu zic sa fii prietenos cu ea, sa o ajuti cand are nevoie, sa fii bun, iar atunci cand va da semne aproape evidente ca te place, de exemplu sa stati de vorba si sa rada la glumele tale sau ceva de genul, atunci poti sa ii spui ca o placi si ca ai vrea sa fii cu ea. Fii foarte elegant, nu fii imbracat ca toti tiganii de pe strada... Ei bine, sper ca te-am ajutat. Nu te grabi oricum. Fa tot pas cu pas. Si eu am cam aceeasi problema cu iubirea, numai ca ea este singura happy Bafta!winking