| TeoTudor a întrebat:

O sa va povestesc o poveste de dragoste pe care nu stiu sa o inchei. Incepe anul 2013 eu vin acasa de la bunici dupa un revelion pe cinste si intru pe facebook bag la prieteni o fosta colega din a 6-a pe care o uram mai mult decat am urat vreodata ceva practic o detestam fiindca ea mereu copia in a 5-6a de la cea mai desteapta fata a clasei si nu ca ma deranja dar ma calca pe nervi cand lua note pe ne-meritul ei dar acum clasele s-au schimbat s-au destramat si a rezultat un 7 a si 7b dintre care ea e in a eu in b o bag la prieteni si incep sa ma uit la pozele ei din curiozitate cu o melodie jencarlos canela my corazon insiste nimic nou pana aici bun a doua zi la scoala o vad tin sa mentionez ca nu simteam nimica pentru ea dar 2 zile mai tarziu am visat-o intr-o noapte si se facea ca ea era langa mine si imi spunea te iubesc a disparut brusc si m-am trezit speriat dupa dimineata in weekend tot asa ma tot uitam pe la pozele tin sa mentionez ca e cea mai frumoasa din scoala este ca un inger practic dar sufletul ei Eu stiam ca nu exista posibilitatea sa imi placa de cineva ca ea dar s-a intamplat si cand am descoperit sentimentul asta am incercat sa mi-l scot de imediat fiindca eu stiam ca ea din a 4-a a facut ceva ce m-a facut sa o privesc altfel sau cel putin asa au zis niste baieti si acum nu stiu decat sa ma pripesc si cand am mers la scoala si am vazut-o gata de atunci a inceput sa imi bata inima mai tare si mai tare practic ma indragostisem si nebuneste eu nu voiam asta dar am spus cuiva si am patit-o rau de tot caci prostul a spus la toti din scoala si de atunci nu mai am liniste nu stiam ce sa fac sa ma duc la ea sau nu sa ii spun ce simt sau nu sau sa incerc sa o uit dar nu puteam s-a bagat in inima mea atat de adanc incat nu pot sa o mai scot si ma doare fiindca o iubesc atat de mult atat de mult incat in fiecare seara plang dupa ea fara rost ea nici macar nu ma baga in seama sau daca mi-ar fi dat un PM pe fb sa ma intrebe daca am vazut-o vreodata cu alti ochi decat o prietena eu o iubeam in fiecare zi la scoala nu puteam sa ma uit sa nu arunc o privire spre ea este atat de frumoasa... in fiecare zi de la inceputul anului pana acuma nu am incetat sa ma gandesc la ea in ciuda faptului ca am ranit foarte multa lume din cauza ei acum as vrea sa va vorbesc si despre ea: Ea este fizic ca un inger are parul blond ochii verzi ceea ce ma innebuneste si eu am ochii verzi este cumsecade la prima vedere dar in alte circumstante este fitoasa are aere de vedeta umbla decat cu o prietena de a ei si ce este mai rau este ca umbla cu foarte multi mai mari decat ea nu stiu ce a facut-o sa fie asa pentru ca in a 5-a cand am cunoscut-o era altcumva practic chiar altcumva are o voce frumoasa si in pozele ei de pe fb te pierzi cu privirea cu gandul cu orice am ranit-o pe cea mai buna prietena a mea din cauza ca ea mi-a spus ceva ce nu mi-a placut despre ea si la momentul de fata eram nervos ca imi esuase ceva pe metin si i-am intorso si eu dar parca nu am facut-o eu ceva din mine m-a facut sa spun lucrul ala ingrozitor am comparat-o cu ea i-am spus asa crezi ca tu esti mai pe deasupra ei? crezi ca chiar nu am niciodata sansa cu ea? de unde stii tu a? si acum regret AMARNIC SI VESNIC ca am spus asta in fiecare zi ii las cate 100-200 de pmuri de 2 luni incoace sa ma ierte dar ea nu a mai intrat pe mess de atunci ea este o fata pe care am cunoscut-o pe un metin si anume metin2GTH ea este la fel ca mine frumoasa cu ochii verzi si la fel ca si la mine i-a murit tatal si amandoi ne intelegeam de minune ea m-a ajutat cu multe mi-a fost alaturi la bine si la rau cat si eu ei dar ce este trist este ca ea nu este din satul meu ea este din dobreta turnul severin dar in ciuda faptului nu a contat distanta mereu am fost impreuna la bine si la rau si o ador dar dupa ce i-am spus acel lucru nu a mai intrat pe mess si ma doare poate ca s-a mutat si nu vrea sa mai auda de mine si o inteleg ma doare dar trebuie sa accept sunt un prost... sunt cel mai timid baiat din sat-scoala si fata de care mie imi place(Andreea) este cea mai populara si socializeaza cu toti intr-o zi la scoala eram la apa caci mi se facuse sete si un prost nu ma lasa sa beau e coleg cu mine si e enervant rau si venea andreea in momentul de fata si ala cand a vazut a inceput sa strige in gura mare andreea iauzi lui teo ii place de tine ce a urmat apoi dupa ce a zis asta e de povestit nepotilor dar nu mai conteaza faptul este ca ea a aflat si nu face nimica nici macar nu pm cu teo ma placi? sau stiu ca si eu gresesc mult ca nu zic nimic dar as vrea sa ma pot schimba. Va rog TPU ajutati-ma daca sa incerc sa o uit sau sa incerc ceva cu ea desi nu cred ca as avea vreo sansa va rog o iubesc de la cer pana la pamant o iubesc! Tin sa va mai spun ca am mai avut un vis in care eram la noi in parc si ea era pe banca cu unul mai mare ca ea si a venit la mine si mi-a spus ca ma iubeste evident si eu i-am raspuns la fel dar dupa aceea ne-am luat in brate si amandoi in lacrimi dupa care ea a plecat la ala al ei si plangea si ala imi spunea sa nu mai ating de ea eu am plecat acasa pe un drum intunecat uitandu-ma in spate la ea si plangand amandoi mi-am continuat drumul si m-am trezit ce a fost dupa visula sta cand m-am trezit ciudat este ca perna mea era plina de lacrimi si eu plangeam. O iubesc TPU o iubesc atat de multa va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| gingergirl1 a răspuns:

Hmmm...am trecut prin asa ceva! In fine,asemanator,de fapt nu chiar asa de asemanator dar totusi! laughing
Pai, cu totul ca nu prea am inteles cam nimic mai sus, reiese ca tu te-ai indragostit de o fata care e mai..."nesimtita"asa mai de felul ei(scuze expresiawinking si ma rog esti prieten si cu o fata care te-ai cunoscut intr-un joc! Pai am fost si eu in situatia ta! Am placut tare mult un baiat, care spre dejamagirea mea mi-am dat seama prea tarziu ca este CEL MAI MARE BADARAN! M-a facut in toate felurile, se uita urat la mine dar habar nu am ce ia-m facut! si odata i-am trimis un mesaj pe fb sa imi cer scuze pentru o faza cu profesoara de ed.fizica(nu mai intru in discutii) si nici in ziua de azi nu mi-a raspuns! IN fine,pe partea cealalta eu eram prietena cu un baiat pe un joc(de fapt eram impreuna in joc laughing si ma intelegeam super tare cu el! Imi dadea sfaturi,ma ajuta,ma facea sa rad,tinea la mine, eu la el, stateam pana noaptea tarziu sa vorbim si multe altele si chiar am ajuns sa-l plac(ceea ce e ciudat ca el sta in celalta parte a tarii laughing ma rog, acum nu a mai intrat dar pot sa zic ca m-a ajutat foarte mult!
Siii... faza cu iubitul acelei fete! Iti spun "din mica mea experienta" ca nu se merita sa plangi pentru cineva care nu te baga in seama si nu are aceleasi sentimente fata de tine! pentru ca o sa suferi degeaba!winking
Oricum, sper ca te-am ajuat!

2 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Sa sti ca e o fata exact asa cum ai descris-o tu pe a ta in clasa la noi. Exact la fel in afara de infatisare.E cu capul pe sus, umbla cu aia mai mari.Eu cred ca ar trebui sa ii dai o sansa pentru ca totusi pare de treaba fata si tu nu ar trebui sa fii timid, desi un baiat timid atrage multe priviri.
P.S.=Cum a facut ala la pompa eu il plesneam sa ii iese dintii din gura.

| ThePunkGuy34 a răspuns:

Pfoaiii, nu te-o durut degetele sa scrii atata?! Pai sentimentul dragostei e foarte puternic.Ce sa faci este ca neaparat sa o gasesti si sa-i spui ce simti(daca o vrei, si nu fi timid, nu are ce sa se intample rau).Si s-o uiti e aproape imposibil frate! Ori ii spui ce simti(asa te eliberezi) ori vei trai toata adolescenta cu sentimentul asta.SI apropo, pe ce server joci metin?laughing