| AlexrAlexrfdsac a întrebat:

Pe la cati ani se ejacueaza?
Am 14 ani si nu am ejaculat deloc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil si/sau probabil ca in cazul tau de fapt este de vina dezvoltarea ta fizica pe care o ai in acest moment. Organele genitale si cele reproducatoare inca nu au ajuns la maturitatea sexuala necesara producerii de sperma. Va trebui sa mai astepti o anumita vreme dar care NU poate fi precizata fiindca este imposibil de apreciat sau stabilit. Multa sanatate!

10 răspunsuri:
| cavalerul11 a răspuns:

O fi din cauza nu-ti vine la varsta asta spermatoidul sau nu s-a format inca posibil sa-ti vina la 15 sau 17 sau 18 ani

| DeathIncarnate a răspuns:

Cat mai tarziu, ca asa ceva nu se face!

| mihai69 a răspuns:

Ca să ejaculezi, trebuie să ai orgasm. Ai făcut vreodată ceva ca să ajungi la acest punct culminant? (autoexcitare sau sex cu partener/ă?)

| Jijocatota a răspuns (pentru mihai69):

Eu am 14 ani am par pubian am o voce mai groasa fata de 11-12 ani dar nu am ejaculat niciodata e grav?

| mihai69 a răspuns (pentru Jijocatota):

De ce să fie grav?
Dar oricum, trebuie să repet întrebarea de mai sus: „Ca să ejaculezi, trebuie să ai orgasm. Ai făcut vreodată ceva ca să ajungi la acest punct culminant? (autoexcitare sau sex cu partener/ă?)" Că altfel nu prea ai cum să ejaculezi (cu excepția cazului când ai o poluție / vis umed).

| Jijocatota a răspuns (pentru mihai69):

Da ajung la punctul de satisfactie il am si nu iese nimic

| mihai69 a răspuns (pentru Jijocatota):

Ei, nu dispera. Ba chiar e cumva și un lucru bun în asta - poți să te satisfaci fără să ai nimic de curățat. Vestea mai tristă e că asta nu va mai dura mult, în curând o să ai primele ejaculări.
Deocamdată e totul normal, nu ai de ce să fii mirat - dă-i 'nainte cu tupeu!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai rjaculat pana la varsta asta, inseamna ca organele tale sexuale nu sunt dezvoltate complet pentru a produce sperma. Mai asteapta ca in viitorul apropiat vei fi apt sa ejaculezi.

| stefy02 a răspuns:

Eu am tot 14 ani si totusi ejaculez, dar depinde de la om la om. Nu conteaza neaparat varsta, conteaza cum te dezvolti! Daca vrei sa ejaculezi uita-te la un film deochiat si fa-o. laughing

| Anonim757578975 a răspuns:

Eu am 11 ani dar curg doar picaturi. Insa la varsta ta ar trebui sa ejaculezi deja insa depinde de fiecare om. Poate te dezvolti mai greu.