| SPGHD a întrebat:

Salut TPU! Plac de mult o tipa, de cam 7 ani, iar pe parcursul acestora am tot încercat sa o fac sa mă placa,dar fără succes. După un timp mi-am pierdut speranța, dar nu pot sa,, mi-o scot din minți ", cum aș putea face asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E nasoală situația. Ma regăsesc. 4 ani în cazul meu, nici măcar nu vorbim, nu interacționam sub nici un fel, a făcut niște figuri de m-a lăsat gust amar, de acolo și ruptura. Am fost împreună, dar mai mult prietenie fără sex sau altele. Am pus foarte mult suflet în aceasta relație ( de prietenie). Dar și asa tot îmi place persoana și nu pot uita. Ii mai vizitez profilul de Facebook sa vad ce mai face ( ca obsedații laughing) Dar nici asa nu prea e bine deoarece persoana la care noi visam cu ochii deschiși își trăiește bine merci viața, iar noi rămânem blocați în trecut și sperăm ca proștii la un miracol. Cand putem sa găsim și noi pe altcineva și poate asa reușim sa trecem peste. Poate acea persoană nu dă nici măcar 2 bani pe noi, dar visam caii lui smiley.

Asta se întâmplă când cineva îți pică cu tronc, apoi intervin alte probleme, neînțelegeri, nepotrivire de caracter, alte aspecte. Si totuși rămânem blocați ca proștii în trecut. Pentru ca în astfel de situații suntem cu toții niște proști.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fără atracție nu se întâmplă nimic

| dullcat a răspuns:

Buna.Din pacate, cred ca atasamentul s-a transformat in fixatie.Sa tii la ea sapte ani e destul de mult, e chiar impresionant ca ti-ai gasit dedicatia si energia. Depinde de tine sa schimbi cercul social, sa lucrezi la dezvoltarea personala, sa faci activitati care te scot din zona de confort si te ajuta sa cunosti noi oameni, printre care si tipe.Pe internet sansele sunt impartite, deci poate ai mai multe oportunitati prin metoda clasica.

| Ganderoaica a răspuns:

Nu poți să,, ti-o scoti din minți " fiindcă ai un sentiment de afecțiune pentru ea, ce trăiești tu a devenit o afecțiune de la distanță. Ar fi două variante: fie te preocupi să găsești pe net sau in realitate o fată cu care să creezi o legătură(la mine nu a mers, un mare fiasco), fie limitezi gândurile și elimini lucrurile din minte care iti aduc aminte de ea/despre ea și lași timpul să vindece rana.