| Lewandowski a întrebat:

Poveste e in felul urmator : iubesc enorm o fata, i-am spus ca o plac, iar ea mi-a spus sa nu ma supar, dar nu a simtit asta niciodata, asa ca ea crede ca nu ar avea rost sa incerce. Am inteles-o perfect, insa nu prea ma pot obisnui cu ideea. I-am spus asta dupa ce s-a despartit de prietenul ei, apoi si-a facut un alt iubit, de care s-a despartit recent. Eu nu pot renunta, o vad zilnic, si nu ma sa stau fara sa ma gandesc la ea. Asa ca m-am gandit sa-mi joc si a2-a sansa. In ciuda refuzului ma gandesc ca acum de 1 martie sa-i iau un buchet de flori si un cadou mai special, sa-i spun sa ne intalnim desi nu avem o relatie, si sa i-l ofer, cu gandul ca poate, poate. am o sansa sa-si schimbe parerea... Sunt foarte incurcat, e cea mai potrivita fata pe care am intalnit-o pana acum, si chiar o vreau!
Acum intrebarea este, credeti ca ar trebui sa incerc a2-a oara prin a-i spune din nou cat de mult o iubesc si a-i face acel cadou? Va multumesc anticipat!

16 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu te sfarma dejaba, ei ii plac baietii rai. Daca nu poti fi rau, atunci nicio sansa.

| neutrino a răspuns:

Fata nu se poate indragosti de tine pentru faptul ca tu ii cumperi un cadou mai special (la ce anume te-ai gandit?). Daca nu are fluturasi in burta pentru tine, ii poti cumpara tu si mama cadoului si degeaba. Cel mult o cumperi pe ea, dar nu si sentimentele ei. Este si asta o solutie, si chiar se practica!

| Lewandowski explică (pentru neutrino):

Da, asa-i, dar eu cred ca-i pasa catusi de putin, si ma gandesc ca poate se razgandeste...

| neutrino a răspuns (pentru Lewandowski):

Asa-i, in dragoste si nu numai, speranta moare ultima.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Stai cuminte. Vrei si refuzul nr 2? Lasa fata si treci mai departe.Nu pleca din preajma ei, dar treci mai departe sentimental.Nu pleca fiindca nu se stie cum se razgandeste.

| Lewandowski explică (pentru FABULOSUL6000):

Ok, pai in cazul asta poate cadoul o pune pe ganduri si se razgandeste, nu? happy

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Lewandowski):

Nope,fara cadou.Nu o pune pe ganduri, doar arata ca disperi. Disperatii nu pupa nimic.Stai prin preajma, poate prinzi un moment bun sa o,, consolezi,,.Nu se stie niciodata.

| Lewandowski explică (pentru FABULOSUL6000):

Mda... nu stiu ce sa zic, poate cadoul va fi o consolare, o vad cam demoralizata.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Lewandowski):

Daca e demoralizata in amor, cadoul tau nu va aduce nimic bun.Consoleaza fata verbal.Dar nu sa te dai la ea ca nu faci nimic. Vorbeste cu ea, sustine-o.

| Lawliet14 a răspuns:

Mai incearca si a doua oara, la unele merge, la unele nu. Poate va fi mai deschisa sa te cunoasca. Oricum i-ai spus deja o data, ce mai conteaza a doua oara?

| AmaToaRea a răspuns:

Stii cum e :Incercarea moarte n-are! daca tu simti ca inca o iubesti de ce sa nu faci tot posibilul sa te placa si ea?

| Black38 a răspuns:

Pai frate daca relatia de prietenie dintre voi e la fel ca atunci nu mai are rost sa incerci pentru ca raspunsul v-a fii tot nu.Nu este imposibil sa uiti o fata trebuie doar sa iti stea mintea la alt lucru si sa nu iti mai pese de ea

| Lewandowski explică (pentru Black38):

Pai relatia e la fel ca atunci, dupa ce m-a refuzat, am ramsa prieteni.

| TheSniperSinon a răspuns:

Incearca, nimeni nu te opreste, am avut o problema asemanatoare la liceu intr-a noua iar apoi m-a refuza, incearca, poate ai mai mult noroc

| Vladeanu_Andrei_1997 a răspuns:

Sfatul meu e sa nu mai incerci si a doua oara pentru ca dragoste cu sila nu prea merge happy