| anonim_4396 a întrebat:

prietena mea spune sa o las in pace, ca nu mai poate, ca se simte sufocata, eu o sa ajung acas joi, sa o las pana atunci si cand ajung acasa sa vorbesc cu ea sau cum ar trebuie sa procedez?

8 răspunsuri:
| RyanGeorge a răspuns:

Salut, daca prietena ta spune asta atunci cu siguranta ceva s-a schimbat la ea iar daca ti-a spus ca se simte sufocata sa te astepti la cuvintele astea "vreau sa facem o pauza" sau "nu se mai poate vreau sa ne despartim" si daca auzi asta sfatul meu este sa fii cat se poate de calm si o intrebi
-"Esti sigura?"
"Da"
-"Esti sigura sigura?"
"Da"
-"Bine, pa."
Atunci o sa vezi reactia ei negativa si cum o sa inceapa cu reprosuri din cauza ca nu ii vine sa creada ca i-ai raspuns asa fara sa simti ceva, dar tu atunci pleci numai stai sa ii dai explicatii.
Si o sa vezi ca dupa ceva timp vei fi sunat.
Oricum nu prea ne-ai dat multe detalii despre relatia voastra, de cand suneti impreuna, etc.

| neutrino a răspuns:

Fa si tu o pauza mai mare, de o luna de zile, si dupa aceea vezi daca i-a fost sau nu dor.

| vocea a răspuns:

E simplu frate, fii barbat:
Daca ea zice lasa-ma in pace. nu te mai suport, bla bla bla bla, trebuie doar sa o intrebi : Esti sigura?
Si ea o sa zica da, nu te mai vreau esti un dobitoc, bla bla bla.
Apoi o mai intrebi o data : Decei esti sigura?
Si ea va spune DA
In momentul acesta tu trebuie sa fii destept si o sa te invat ceva ce a mers la toti baietii. Daca o iubesti ca un disperat si ea a zis da eca este sigura, singurul lucru car trebuie sa faci este sa ii spui:
"Bine pa!"
Atunci ea va face o isterie in capul ei si va gandi
" Cum adica bine pa, pai ma despart de el, ar trebui sa se tavaleasca si sa ma roage sa raman ""
In clipa aia i-ai luat tot cheful de a te parasi fiindca orgoliul ei feminin nu o va lasa sa accepte ca nu te intereseaza ca pleaca.
Asa ai 100% sanse sa se intoarca la tine si sa spuna am gresit.
Ca daca incepi cu iubito nu pot trai fara tine, nu imi face asta si sa stai in genughi, atunci ea te va parasi si va rade de tine vazand ca mori in fundul ei si ea nu se va intoarce la tine niciodata fiindca nu ii arati ca esti barbat.
Deci asta este solutia si merge mereu.

| RyanGeorge a răspuns (pentru vocea):

Mircea Badea > Youtube laughing

| kandaraki a răspuns:

Da-i pace fetei si nu o mai verifica din 5 in 5 minute, are nevoie de aer, nu de un magnet sa o verifice permanent!

| TimSem a răspuns:

Astea sunt semne ca nu mai are chef de relatie si nu stie cum sa-ti spuna direct.
Abordeaz-o direct.

| IisusHristos a răspuns:

Trimite-i melodia: Rappa- Sa nu ma cauti.

| WinnetouApacheKnight a răspuns:

Ignor-o complet pana te cauta ea. Altfel o sa iti dea papucii