| 1casanova a întrebat:

Puteți să îmi spuneți niste expresii oarecum amuzante asemănătoare cu:"Dacă îți dau două capace îți mături dinții de pe jos"?

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vezi tu amuzant în expresia asta? E chiar patetica! Și în plus, am văzut ca sunt mulți cei care cer expresii de genul, maturizati-va! Astea ar putea fi amuzante, doar folosite ca bancuri proaste și vechi. Deci dacă vei folosii o expresie de genul în conversația cu cineva, va gândi despre tine ca ești un copil prost și retardat(nu zic de tine, vorbesc la modul general)

| 1casanova explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, data viitoare nu mai folosesc astfel de expresii si voi trece direct la fapte, că asa va place vouă fetelor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1casanova):

Pai și cam la ce fapte ai putea trece? Dacă tu ca expresie o folosești pe asta, fapta care ar fi? Chiar sa ii dai unei fete, "doua capace ca să își mature dinți"? ești cumva din Vaslui? laughing rolling on the floor

| 1casanova explică (pentru anonim_4396):

Păi nu, data viitoare nu o mai atentionez, îi voi face o surpriză, voi trece direct la fapte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1casanova):

Tu știi mai bine la ce te referi, ca nici măcar nu explici... Uite, și acum am înțeles același lucrul, ca data viitoare o vei bate fără sa o atentionezilaughing laughing

| 1casanova explică (pentru anonim_4396):

Mă bucur că esti o persoană înțelegătoare?

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1casanova):

Sarcasticulelaughing rolling on the floor

| 1casanova explică (pentru anonim_4396):

Si sarcastic si violent, vezi câte calități am?

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Hei fata tatal tau a fost preot? Pentru ca se cunoaste ca ti-a dat din mila.

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

Sau esti atat de frumoasa incat si penisul meu se stramba atunci cand apari tu.

| 1casanova explică (pentru VALCUANDREI1994):

Tu ai probleme cu cititul? Nu vezi că subiectul pe care l-am cerut eu este total opus cu ce ai răspuns tu?

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru 1casanova):

Expresia pe care ai ales-o tu e la fel de amuzanta ca iubita mea...Eu nu am iubita.

| 1casanova explică (pentru VALCUANDREI1994):

Scuza-mă o secunda să mă adun de pe jos de râs.

| fyndtnydt7u a răspuns:

Ți-e cald cu dinți-n gură? Închide gura că miroase a ***.

| fictivworld a răspuns:

Aste nu sunt expresii amuzante, sunt niste expresii la care ar rade niste copii de clasa a 5-a, daca tot te dai tare, arata prin fapte nu prin vorbe.