| Wffsshi a întrebat:

recent am întâlnit o persoană pe internet și am început să ne placem unul pe celălalt, chiar am început să țin la persoana respectivă, ea este plecată pentru încă un an afară, merită să aștept după acea persoană, voi ce ziceți?
Menționez că am 16 ani jumate, nu vreau comentarii răutăcioase, vreau doar să vă dați strict cu părerea și atât, mulțumesc pentru atenția acordată!

Răspuns Câştigător
| MValentin a răspuns:

Am avut iubire la distanta, 600-700 km distanta de locul meu. Ne-am cunoscut ne-am inteles si ne-am dedicat încât am facut o legătură fizica decat una fizică in real.
Uite, din experienta mea eu zic ca merita, fata asta o cunosc de ceva timp si in 2 ani de relație am reusit sa ne vedem de Crăciun si acum 3 zile si urmează sa ne mutăm.
Poate o sa iti fie dor de un anumit contact fizic, si mie mi-o fost recunosc dar sentimentul ca cineva e acolo si e chiar al tau si mai mult de jumătate de zi ti o dedica tie este nemaipomenit si prin răbdare va consolidati.
Te rog sa empatizezi cu ea vedeti daca va placeti daca merita daca simțiți lucruri, daca da eu zic ca nu ai nimic de pierdut. La mana a doua găsești oriunde daca ma înțelegi (nu ma refer din punct de vedere sexual).

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

E decizia ta, dacă simți că relația ar avea vreun viitor atunci merită să aștepți.

| Donsavas a răspuns:

Cunoaște și alte persoane. Vezi după dacă merita sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea la distanță este foarte grea. Și apoi nu cunoști persoana din capătul celalalt, nu știi ce face, poate chiar are pe cineva iar cu tine vorbește pentru ca ii pari simpatic. Tu fiind un om liber, încă tânăr, necăsătorit, nu te obligă nimeni să aștepți acea persoană. E treabă de moment, te vei convinge tu mai încolo. Te vei plictisi și vei uita. 1 an nu vei sta să aștepți o persoană pe care nici măcar nu o cunoști. Virtual e una, real este altceva. Nu mai pune botul la toate disperatele găsite pe internet.

| CerealaCuOchi a răspuns:

Merita sa astepti pentru el daca tii la el, dar nu sa nu ti faci loc in viata ta si pentru alti baieti, cu care ar fi mai usor sa te combini

| Wffsshi explică (pentru CerealaCuOchi):

Sunt băiat ????

| CerealaCuOchi a răspuns (pentru Wffsshi):

Atunci pentru ea, scuze?