| AlexandruCiolac a întrebat:

recent m-am cunoscut cu o fata pe Instagram *tin sa precizez am 14 ani si ea la fel* mi-a scris extrem de random hey, am avut o conversatie timp de vreo 5ore, adica mai exact toata seara si intr-un final a spus suna-ma, am insistat ca maine. Era practic prima data cand vorbesc cu o fata, ei pana la urma a acceptat sa vb maine, intrebarea mea este ce sa fac, cum ma aranjez, ce sa-i spun daca o sun mai ales pe facetime? Va rog, help me o cheama Rebeca...dau funda va rog

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Sa ai curaj sa vorbești, nu e mare diferență, cum ai vorbit 5 ore în scris poți vorbi și real. Trebuie sa te simți degajat, vorbești cu ea la fel cum vorbești cu prietenii, pur și simplu, nu te stresa pe chestia asta, dacă ți e mai ușor o poți lăsa pe ea sa conducă conversația apoi va veni de la sine

| AlexandruCiolac explică (pentru Emma30555):

Multumesc mult ????????

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Pai și tie ți-ar conveni Ema sa conversezi cu cineva și el sa-ți răspundă cu "da", "ok", "bine"? La un moment dat se enervează și fata dacă conduce Conversația și vede ca n-are cu cine. Și când ești emotiv și mic, cum e el, îți cenzurezi gândurile de multe ori de nu mai ai ce zice, decât răspunsuri seci.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ai dreptate, nici chiar asa, la inceput, apoi sa prinda curaj sa lase inhibitile

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Conversatie de 5 ore?
Si voi cand ati mai avut timp de invatat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți imaginezi ca vorbește cu colegele de la școala și te dai la ea: ii zici și tu ca e frumoasa, ca are ceva special, te legi și tu de vestimentația ei, Bati apropouri ca mereu cauți o fata ca ea și nu găsești, te descurci tu. Aranjați o întâlnire, o scoți la o eugenie, un pateu, o zacusca. Bafta!

| saresipiper a răspuns:

Pe Instagram v-ati conversat 5 ore?

| Eteda a răspuns:

O sa ai emotii la inceput, pana te obisnuiesti, dupa o sa iti intri in normal, nu ti mai face atatea griji, o sa fie bine, doar comporta te normal

| Neneaciordables a răspuns:

Gandeste-te ca vorbesti cu sora-ta