| anonim_4396 a întrebat:

Revin cu aceeasi problema! https://www.tpu.ro/......put-sa-ma/
Am auzit de la mai multe persoane ca tinerii ce se masturbeaza vor ajunge in iad daca nu se spovedesc, o fii adevarat sau nu? Pentru ca eu nu pot merge la Biserica sa ma spovedesc, ma rog la Dumnezeu sa imi ierte acest pacat in fiecare zi si ma simt extrem de prost si descurajat ca nu pot merge sa ma spovedesc! Eu ma pot lasa de masturbare, dar vreau sa mi se ierte acest pacat si sa am liniste sufleteasca pentru ca de ceva timp ma tot gandesc la asta si sunt dezamagit de mine pentru ce am facut. Alta problema mai este ca inainte, ma rugam la Dumnezeu sa ma ierte dar la un moment dat tot o mai faceam. Plang in fiecare zi pentru acest lucru si ca nu pot merge sa ma spovedesc. niste sfaturi ceva ar fi de folos pentru mine!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa faci bine sa postezi aceasta intrebare idioata la categoria potrivita, adica la Religie. big grin

| Boss491 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Aici vorbesc serios, chiar am neovie de sfaturi!

| Boss491 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ce vrei sa spui cu asta?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Scoate-ți urgent din minte aceste aberații - o să ajungi un nevrotic din cauza unei vinovății închipuite!
Îți mai spun odată ceea ce am spus și la întrebarea ta anterioară:
====
E păcat să n-o faci. Dacă Dumnezeu ar fi vrut să nu o facem, ne făcea cu mâinile mai scurte.
Păcate sunt altele - să furi, să minți, să omori... asta e cam ca mâncatul de dulce în post. Nu ți se taie nici capul, și nici nu ești excomunicat.

| Boss491 a răspuns (pentru mihai69):

Multumesc de raspuns!

| SG1995 a răspuns:

Masturbarea e ceva natural, mai ales in adolescenta, si eu la varsta gandeam la fel, de fapt ma simteam mizerabil, dar cu timpul am realizat ca e o aberatie chestia cu Dumnezeu te judeca daca te masturbezi, exista lucruri mai grave lumea asta.

| Boss491 a răspuns (pentru SG1995):

Iti multumesc de raspuns!

| mot4nel a răspuns:

Sa te masturbezi nu este un pacat nu exista nimic in biblie care sa spuna ca masturbatul este pacat deci fă-o in continuare nu trebuie sa te simți prost