| anonim_4396 a întrebat:

revin din nou cu povestile mele de dragoste. am nevoie de putin ajutor. sper sa aveti rabdare sa cititi pana la capat.
in clasa a 5-a si a 6-a imi placea foarte mult de un coleg de clasa. el pe atunci nu avea net etc. anul asta deja nu mi-a mai placut atat de tare. inca mai simt ceva pentru el. (anul asta am avut o relatie cu un baiat cu 2 ani mai mare... daca cititi intrebarile anterioare veti vedea despre ce e vorba). acum, mie inca imi place de fostul(cel cu care am fost anul asta) dar el are prietena bla bla bla deci nu cred ca are rost la mai lupt pentru el. oricum mai mult de 1-2 luni cu el nu cred ca voi fi. acum, mai e un baiat cu un an mai mare care tot ma iubeste. imi facea declaratii de dragoste, imi dadea ciocolate (le punea in ghiozdanul meu cand nu eram atenta) etc. mie nu imi place de el. revenind la colegul de clasa pe care l-am iubit, luna asta mi-a spus ca ma iubeste. a fost un soc putin mai mare pentru mine sa aud asta de la el (nu ma asteptam absolut de loc la asta). deci, deja sunt 2 care ma "iubesc". ieri fiind ziua mea, alt baiat mi-a spus ca ma iubeste. cu el sunt prietena buna. il cunosc de cand eram la gradinita cu toate ca in ultimii ani nu prea am auzit f. multe de el dar anul asta a venit la noi in scoala si e cel mai bun prieten al fostului meu iubit. intre mine si el ar putea fi o relatie serioasa dar problema e ca mama nu-mi da voie sa ma intalnesc cu el (sa fim seriosi, nici eu nu vreau). acum, mie inca imi place de colegul meu de clasa dar nu stiu daca ar fi de acord sa se intalneasca cu mine. pana acum nu a avut prietene si eu nu vreau sa par "innebunita" sau ceva de genu ca vreau sa ma intalnesc cu el. cum as putea sa-l intreb asta fara sa-si faca vreo impresie proasta despre mine. si inca ceva, daca ma intalnesc cu unul din cei 3 sau cu fostul meu iubit cum sa fac ca ceilalti sa nu se supere sau sa ramana cu inima franta (nu vreau sa se intample asta, stiu cum m-am simtit eu si e groaznic)?

3 răspunsuri:
| Kassandra_9578 a răspuns:

Mai sunt si altii si uh esti foarte norocoasa laughing doar ca e greu...Poi am mai raspuns la intrebari ceva de genul asta deci sper sa ma descurc!
Poi...1 dragoste ai zis ca are deja o prietena deci il scoti de pe lista pentru ca (poate s-a despartit da ea) dar imfine el frange inimile (daca vede una! Pa cealalta) Deci...mai raman 2 si cred ca ar trebui sa mai astepti dar daca astepti nu-l mai ai pe nici unu! Asa ca asteapta un pic dar doar un pic ca sa-i cunosti mai bine explica-le ca ai nevoie de timp (daca unu dintre ei nu intelege inseamna ca ala care a rams e alesu)BAFTA! funda te rooooooooog

Răspuns utilizator avertizat
| lavinia_3755 a răspuns:

Pai e o situatie cam delicata...nu stiu fa ceti spune inima dar cred ca ar trebui sa fii cu cel de care itiplace mai mult spune ce vrei tu lasa inima sa vb pentru tine