| anonim_4396 a întrebat:

Sa incep cu inceputul, nu? Sa vedem daca imi mai aduc bine aminte totul, Eram clasa a9-a si eram cu o fata aproape de 2 ani si ceva, intalnisem o fata prin prietenii comuni. Nu a durat mult, ne flirtam etc. Tipa respectiva m-a lasat, asa ca am ramas singur in vara aceea am inceput sa vorbesc cu cealalta, pe la sfarsitul clasei a-10-a eram deja impreuna, totul bine si frumos, am inceput eu sa fiu posesiv, gelos, inca am si inceput cu niste chestii de care nu sunt mandru, am si lasat-o si apoi am tot cautat-o sa ne impacam, fara succes. Acum in clasa a11-a, insa de cateva luni prietenul meu cel mai bun a fost cu ea, i-a dat papucii spunandu-i ca o iubesc mult mai mult si a venit la mine, Acum 2 luni gen, m-a cautat, am inceput sa o fac sa ma placa iar, ne-am sarutat, pierdeam timp imreuna, am aflat ca intre timp isi ardea timpul cu o fata bisexuala. M-a lasat cu ochii in soare chiar daca cica nu eram impreuna, am rupt lagatura cu ea. Acum insa m-a cautat din nou, totul si mai amplu ca de obicei, dar nu vrea sa fim impreuna si ma tot compara cu fostul ei si indiciile imi spun ca e vorba de prietenul meu cel mai bun. Ma dare mult ca nu o pot avea in intregime (nu ma refer ca la un obiect). Ce sa fac? Plec si o uit? Plec si o astept sa ma caute iar? Sau astept sa vrea? Va rog un raspuns cat de cat decent si nu ma luati in batjocura.

1 răspuns:
| devilshelp a răspuns:

Daca vrei o relatie in care sa nu fii pe primul loc atunci baga-te cu ea. Eu te-as sfatui sa o uiti