| Bufnitaa a întrebat:

Sa va spun povestea mea. Cu ceva timp in urma la mine in clasa a venit o fata, pe atunci nu prea vedeam ceva frumos la ea, cam 5 luni mai tarziu m-am indragosit foarte tare de acea fata. Apoi nu am mai rezistat sa o privest ca nebunu, si i-am propus intalnire insa ea m-a refuzat. Au trecut inca 2 ani, in acel timp ea s-a intilnit cu alt coleg de clasa, acum s-a certat cu acel baiat. Si in acest timp nu prea mai simteam ceva pentru ea, insa acum m-am indragostit din nou de ea. Acum chiar si cand inchid ochii ma gandesc la ea, orice as face ma gandesc la ea. La scoala nu prea vb, insa de multe ori in timpul orelor, o privesc ca nebunu, si ea cand se intoarce ma vede cum o privesc, si dupa se uita si ea la mine cu coltul ochiului, si de ceva timp am observat ca ma priveste tot mai mult. Intrebarea mea este, oare si ea ma place pe mine, si cum sa fac sa o uit, pentru ca imi este enorm de greu sa stiu ca eu o iubesc, dar ea nu simte nimic pentru mine, si as vrea sa o uit, cum as putea trece peste aceste zile?
Va rog seriozitate.

1 răspuns:
| Maria_Alexandra_2000_uoYL a răspuns:

Raspunsul meu, e sa faci ce simti!
Uite: daca as fi in locul tau...
I-as spune ce simt si as intreba-o din nou daca ar iesi... (Sunt fata) stiu bine ce le plac fetelor
- ca bauetii sa fie sinceri cu ele si sa nu le minta
Daca simte ceva pentru tine vei afla!