| Shady_3410 a întrebat:

(scuzat icategoria)Recent m-am tuns( ieri =) ) si i-am dat frizeritei o poza cu Sterling Knight sa imi faca forma sa imi creasca parul in genul lui poza : http://imageshack.us/f/814/sterlingknight.jpg/.

Inainte sa ma tund aveam parul oleaca lung (adica lung... imi ajungea oleaca peste urechi) dar motivu cu care m-am tuns a fost ca ultima data cand m-am tuns am facut-o 2 in parti si sus foarfec. Si daca il lasam asa crestea aiurea parca imi lasam coada.

Intrebarea mea este daca m-am tuns o sa creasca mai repede parul? Pentur ca pe mine ma tuns oleaca cam scurt zic eu. Adica nu e nici scurt da nu e nici un pic mai mic decat il aveam eu. Cam cat de repede o sa imi creasca parul cam cat il are Mr. din poza? Sau macar sa aiba forma aia.

3 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

DAa nu poti astepta foloseste ulei de ricin. Il gasesti la farmacie1

| Keyo a răspuns:

In 2 luni cresc vreo 5-6 cmwinking Socoate si tu tongue La mine prea repede creste parul sad Imi tot frezez ciolca si peste o luna iarasi imi acopera ochii big grin. Eu spun sa nu atragi prea multa atentiewinking va trece timpu si va creste si parul; p Cred ca pin an Octombrie cel mult vei avea deja coafura ca la tipu din poza. By the way pentru a face ca parul sa-ti creasca mai repede ar fi bine sai faci masaj scalpului in fiecare zi, stimuleaza circulatia sangvina tongue Am auzit ca asa creste mai repedewinking Succese

| DiamondStph a răspuns:

Depinde de parul tau si de cat de repede creste, nu pot sa zic un numar exact de zile, dar nu te mai gandi la asta si vei vedea ca va creste fara sa iti dai tu seama si vei avea look-ul dorit.