| anonim_4396 a întrebat:

si multumesc, fata de care-mi placea a fost de acord sa iasa cu mine in oras la un film, credeti ca ar fi ok sa ii cumpar ceva cand ne intalnim? O floare, ciocolata etc? Nu ma pricep la astfel de chestii, nu am mai avut o relatie(am 18 ani) si chiar nu stiu daca e ok sa-i iau ceva. Multumesc inca odata pentru ajutor happy.
P.S eu m-am gandit initial la o bratara simpla cu ornamente rosii, deorece se imbraca mereu in rosu, credeti ca ar fi prea corny?

9 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Nu, n-aș recomanda asta, o sa i-se para ciudat la prima intalnire asa ceva, si felicitari.

| Mynameiz a răspuns:

Poti sa ii cumperi un bughet de trandafiri si pui un inel in floarea de la trandafir pana la jumate si ii spui sa gaseasca surpriza.Bafta!

| Tryndapere a răspuns (pentru Mynameiz):

Dude nu o cer in casatorie, parea ciudat sa ii aduc o floare, dar inel e deja exagerat! Ms de raspuns totusi!

| corbulalbrosu a răspuns:

Gestul conteaza si din acest motiv ar fi indicat sa-i oferi 1 fir de trandafir. Rosu. Succes! big grin

| Tryndapere a răspuns (pentru SG1995):

Multumesc mult, dar crezi ca e ok sa o iau de acasa? Nu e din Bucuresti

| SG1995 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Tradafirul rosu indica erotism, eu n-as merge asa departe din prima, ideea e ca genul asta de chesti la prima intalnire nu vor fi bine vazute.

| SG1995 a răspuns (pentru Tryndapere):

Nu, nu e, desi asta trebuia stabilit in momentul in care ati programat intalnirea, totusi o femeie prefera discretie, iar daca ai lua-o de-acasa ai ridica cateva curiozitati in cartier, iar daca sta la sat ar fi si mai nasol, deci raspunsul meu e: Nu e ciudat, dar chestia trebuia stabilita din timp, ideea e ca tu inca nu esti iubitul ei, doar un tip potential, deci bafta si si grija sa nu calci pe sosete.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru SG1995):

Pentru a nu persista in greseala iti transmit ca :
Trandafirul Rosu = iubire si romantism, adica in nici un caz EROTISM adica o semnificatie atribuita complet grerit/eronat
Te vei convinge de eroarea afirmatiei tale accesand : http://femina.rol.ro/culorile-trandafirilor-si-semnificatia-lor-36216.html Lecturare placuta dar mai ales....atenta. :D

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu frate nu, nu ii lua nimic pentru ca te va lua de fraier