| anonim_4396 a întrebat:

Sincer n-am vrut să se ajungă să pun o întrebare aici, dar trebuie să recunosc, sunt disperat. În 11 zile fac 1 an de relație cu iubita mea doar că de ceva timp (maxim o săptămână) iubita mea a devenit distantă și rece cu mine. Eu îi spun că o iubesc, ea îmi răspunde cu "Bravo, și eu". De exemplu ieri am vrut să o sărut, ea m-a dat deoparte. I-am zis unui prieten chestia asta și mi-a zis: "poate ea vrea să mai vorbiți, să povestiți, nu doar să vă sărutați și să vă îmbrățișați."
Sincer, eu nu sunt tipul de băiat care mereu când se vede cu iubita, o sărută mereu sau o țin numai în brațe. Mă refer că dacă mă văd cu ea 2 ore, spre exemplu, în alea 2 ore nu doar o sărut sau o îmbrățișez. Îi mai povestesc chestii, ea la fel. În fine.
Cel mai tare, v-am zis, mă deranjează atitudinea ei rece.
Și cred că azi, când iese de la liceu, voi merge să vorbesc cu ea, față în față, doar că îmi e frică de o posibilă despărțire pentru că în trecut am suferit destul de mult din cauza fetelor și chiar nu vreau să mai sufăr.
Așa că întrebările mele sunt:
1. Cum să o fac să nu mai fie așa rece?
2. Ce să fac dacă ne despărțim?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai mai patit asta si cu altele, problema este ca nu le dai ce vor ele.

| Violleta2022 a răspuns:

1. Nu poti sa faci o fata sa nu mai fie rece si distanta cu tine, pentru ca nu-i cunosti adevaratul motiv, pentru care ea a devenit rece. Posibil sa-i placa de un alt baiat.

In ce priveste remarca "bravo si eu", este spusa cu sarcasm, ori de plictiseala, ori are pe altcineva la care se gandeste si nu mai are chef sa-ti spuna "si eu te iubesc".
Faptul ca evita sa foloseasca taman cuvintele "te iubesc" denota ca ceva nu este in regula cu ea i relatia voastra.
Cand iubesti cu toata inima, nu te plictisesti niciodata sa spui "te iubesc".

2. daca va despartiti, fiecare merge pe drumul lui, avand dreptul la fericire, cu alti partneri.
Tu-ti cauti o fata draguta si cuminte, care sa te placa asa cum esti, iar ea, face ce vrea.
Din atata lucru nu moare nimeni, toti avem iubiri de la gradinita, gimnaziu, liceu si chiar mai tarziu, ca doar nu ne-am casatorii din copilarie, deci trebuie sa intervina despartirea la un moment dat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Fă-i cadou un reșou.
2. Cumpără încâ unul pentru tine.

| GabiDumitrescu a răspuns:

1. Toarna ceva benzina si da-i foc. O sa fie a naibii de fierbinte.
2. O sa va despartiti. Dupa cum descrii situatia, ori si-o trage cu altul, ori pur si simplu i s-a aplecat de tine.
P.S. O sa suferi. Aia e, daca te faci pres in fata ei nu rezolvi mai nimic, doar ca o sa iti fie si tie sila de tine la un moment dat.

| LPCTSTR a răspuns:

Ce probabil n-ai luat in considerare este ca poate tu esti de vina si nu fata/fetele in sine, deci o schimbare din partea ei trebuie sa vina cu una din partea ta.

| sofisis a răspuns:

Daca a inceput sa te respinga inclusiv fizic, e nasol. E inceputul sfarsitului, din pacate

| Emma30555 a răspuns:

O relatie se mai schimba, nu ramane mereu la fel, a mai intervenit rutina poate trebuie sa mai aduci schimbari, noutati in relatia voastra si sa fii un pic mai relaxat, fetele prefera un baiat mai stapan pe situatie

| Nemessys a răspuns:

Nu prea ai cum sa faci sa nu mai fie asa rece. Ori i ai greșit tu cu ceva, ori i s-a întâmplat ceva în viata ei persoanala. Dar chiar și dacă ar fi asa, nu e frumos ceea ce face. Ar trebui sa îți zică ca ceva nu este în regula cu ea încât sa nu te lase cu ochii în soare.
II poți scrie următorul mesaj.

Bună, imi cer scuze ca te deranjez dar vreau sa îți răpesc 2 minute încât sa citești următorul mesaj. Am observat in ultimele zile ca te ai răcit fata de mine, iar motivul doar tu îl știi. Dacă ți am făcut ceva greșit, atunci îmi cer scuze și as vrea sa vorbim despre asta. Dacă ți s-a întâmplat ceva în viata ta persoanala, atunci îmi pare rău pentru cele întâmplate, sper ca ești bine iar dacă vrei, spune mi și eu te pot susține. Nu mi place ca te ai răcit fata de mine și as vrea sa rezolvam cumva sa fie bine. Eu sa prefera sa ne vedem fata în fata și sa discutam

Ma rog. Asta ar fi o baza. Mai dezvolți tu sau mai adaugi ceva drăguț la final DAAAAR. Nu fii cățelușul ei și nu te lasă călcat în picioare happy dacă și după un mesaj de genu îți răspunde sec, atunci, ia masuri, fii mai sever, dacă nu, chiar las o în pace happy. Nu suport genul ala de persoane care se schimba peste noapte fără niciun motiv, mai ales când din cauza asta cineva de lângă ele suferă. Oare cu alte persoane din jurul ei cum se comporta? Tot la fel?
Deci ți am zis. Da copy paste la aia, vezi ce îți zice, dacă se comporta la fel, adios big grin

Răspuns utilizator avertizat
| SandraEve a răspuns:

Încearcă să nu te mai lași umilit. Și mai încearcă să te impui un pic că bărbat nu mai fi umili și cățeluș la fundul ei.
Ce răspuns e ăla "bravo, și eu". Ce e cu respingerile acelea. Nu e normal

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Poate vrea **** si nu stie cum sa ceara
Sau si-a gasit altabig grin

| Stilgar a răspuns:

S-a plictisit de tine...nu e moarte de om, cu totii am trecut prin asta. Ai sa intalnesti alta.