| SparkyMyPuppy a întrebat:

Sper ca cineva sa citeasca ce am de spus si sa ma ajute cu o parere.
Totul a inceput cand scoala era pe sfarsite..anul acesta. Vorbeam pe facebook cu un baiat cu care aveam prieteni comuni..varul meu fusese cu el la gradinita. O prietena de a mea era verisoara lui, ma rog..multe legaturi. Ne intelegeam de minune..era asa dulce si atent..chiar daca nu eram impreuna..imi spunea mereu ca sunt frumoasa, draguta, adorabila..si imi dadea multe semne ca ma place. Aici problema e ca eu am 14 ani, iar el abia a implinit 18. E o dif de 4 ani. :o sad intr-o zi am vorbit cu varul meu si el mi-a spus ca baiatul acela i-a zis ca ar vrea sa stea cu mine ca ma place enorm, dar nu stie cum sa-mi spuna.puppy dog eyes asa ca l-am intrebat eu intr-o seara daca e adevarat..si el a spus "da, asa e >:"" de atunci am inceput o relatie. Tin sa zic ca el locuieste in orasul unde stau bunicii mei unde merg eu in vacante, iar eu in Bucuresti sad Venisem in acel oras..ne intalnisem. Era totul atat de frumos

17 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Am facut legaturi fortate. Imi insult intelectualul citid postarea ta si nu reusesc sa gasesc intrebarea. Ma ajuta cineva va rog?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AgathaRo):

Si cu tine acum, din cauza plansului nu a mai putut scrie

| AgathaRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar totusi ce doreste?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AgathaRo):

Ce sa doreasca? s-a spovedit ca la popa ca vezi doamne era frumos cu fat frumos, crezi ca stiu ce doreste? laughing ca era frumos si gata

| AgathaRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce rost avea sa posteze. E de ajuns drama a noastra de zi cu zi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AgathaRo):

Ce mare dreptate ai! vin sa-ti dau un kiss ca meriti

| AgathaRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar daca esti fata atunci iau in big hug, SpartkMyPuppy daca vrei te putem consola la o conferinta, daca simti si te-ar ajuta in vreun fel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AgathaRo):

Gresit, I'm boy blushing dar daca doresti ma operez

| AgathaRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nasol... din cate am inteles dureaza foarte mult (formalitatile, multe teste psihologice) sa "ti-o sculptezi"

| anonim_4396 a răspuns (pentru AgathaRo):

Nu, iti dau toporul dar sa fi miloasa, macar sa se vada ca a fost ceva ceva laughing

| AgathaRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam sadic sa ii dai cu toporul, culmea sa nu ii tai din prima

| anonim_4396 a răspuns (pentru AgathaRo):

Sa ma dezbrac sau imbracat?

| AgathaRo a răspuns (pentru anonim_4396):

Putin conteaza acest detaliu. Mai degraba proaspat ras.

| BlueViP a răspuns:

Si restul unde e? Asta e o poveste sau o intrebare? Vorbesti la recut deci: s-a terminat sau vrei sa stii daca e bine? De bine, nu vad de ce nu? S-a terminat si nu sti ce sa faci? Siferi? Vrei sa-l uiti? Daca e ceva de genul ar fi bine sa aveti o ultima sau prima discutie pe tema relatiei si daca nu e sa fie uita-l ca esti tanara.

| NickName01 a răspuns:

Nu ai varsta de a te implica intr-o relatie. Chiar dacă te aştepţi ca el să fie serios, este totuşi cu 4 ani mai mare. Pentru vârsta ta, statistica nu dă şanse mai mari pentru o RELATIE DE DURATA (poate 1% reuşită…).

Ce riscuri eşti dispusă să-ţi asumi?
Greşelile au ca miză nu doar "povestea prezentului" ci consecinţele ce privesc "viitorului" în COMPLEXITATEA lui…

| StefanMV a răspuns:

Parerea mea e ca aveti o relatie c-am dificila. Evident exista doua variante ( sa ramaneti impreuna sau nu ). Daca ve-ti ramane impreuna va trebui sa va obisnuiti sa va vedeti decat in vacante ( adica destul de rar ). In acest caz gandeste-te cat de mult vreti sa aveti o relatie. Altfel spus: cat de mult puteti rezista sa fi-ti impreuna dar in mare parte din timp sa stati la distanta unul de celalalt. Daca se merita. Iar daca alege-ti ( spun alege-ti pentru ca nu e doar decizia ta, ci si a lui ) sa ramane-ti prieteni, totul va fi ca inainte ( aproape ), insa va ve-ti intrebaamandoi ceva timp ceva de genul: "oare cum ar fi fost daca ramane-am impreuna?"...Ar mai exista o varianta de mijloc. Cat timp esti in vacanta ( sau ma rog..la tara ) sa fi-ti in preuna iar in timpul scoli sa fi-ti prieteni. Insa, aici ar fi o problema. Daca in timpul scoli vre-unul dintre voi va vreau sa-si faca prieten/prietena, cand va veni vacanta ar trebui sa se desparta dintr-o data... P.S. Am mai vazut relatii cu diferente ca a ta. Nu mai e ceva ciudat. Insa gandeste-te ca la varsta lui vede o relatie altfel decat tine. Ma refer ca va vrea ( daca nu o face deja ) sa iti puna mana pe partile intime si chiar sa vrea sa faceti sex, ceea ce nu e prea preferabil la varsta ta. Sfatul meu e: daca continui relatia sa nu depasesti un anumit nivel de intimitate deoarece ai o varsta. Sper sa iei alecerea cea mai buna pentru tine.

| Jasmiiiinnne a răspuns:

Şi care ar fi întrebarea? happy