| Angel_1960 a întrebat:

Spuneti-mi care este cea mai romantica/trista poveste de dragoste pe care o cunoasteti.

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Sincer... povestile de genul ``eu te iubesc tu nu ma iubesti``nu sunt cele mai triste. Te iubeste nu te iubeste, macar traieste si e bine
Dar cand iubesti din tot sufletul pe acel cineva si moartea ti-l rapeste durerea e de nedescris
Un caz...
Ai mei aveau un fin...Bogdan.Avea vreo 25 de ani, ne intelegeam foarte bine.Vara asta trebuia sa ii fim nasi la nunta cu o fata Andreea.Se iubeau enorm de mult.
Intr-o noapte au facut accident, erau amandoi in masina si conducea el.Bogdan a murit pe loc si Andreea a scapat, desi a zis ca si-ar fi dorit sa se fi intamplat invers, sau sa fi murit si ea.
Greu si-a mai revenit putin, dar inca nu a trecut peste.Au trecut cateva luni, pe toamna s-a intamplat

Am ramas socata cand am auzit ca a murit.De ce? De ce s-a intamplat asa? Aveau toata viata impreuna inainte, urma sa fie fericiti impreuna.
Sunt unele intamplari pe care nu le inteleg...nu inteleg de ce trebuie sa moara oamenii cu o viata intreaga inainte, cum a fost el, si sa lase in sufletul persoanei iubit o durere imensa.

4 răspunsuri:
| Crina_8634 a răspuns:

Uita-te la "Love Story" (1970)

| IndescribableChild a răspuns:

Titanic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind eram beat ma, da beat, ma tu stii cum? Gogaie ma.Toate bune si frumoase dar mi-a murit o ruda la intrare. A fost circul dreacu. Dupa ce ca ea a tras de mine la greu cica imi bateam joc de ea nerecunoscatoarea naibii.

| Behindyou a răspuns:

Edward Scissorhands, daca vrei un film.