| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi ce parere aveti despre urmatoarele lucruri/situatii? Sunt lucruri serioase, tratati-le ca atare va rog!
1. Este normal pentru un baiat de 22 ani sa fie virgin? Virginitatea este o rusine?
2. Când va intalniti cu cineva (situatii fata-baiat) va imbratisati sau va sarutati (pe obraz) de fiecare data? Cum va simtiti când cineva nu va ofera macar o imbratisare?
3. Ce parere aveti când visati de multe ori cu persoana iubita, ca si cum ati fi iubiti, prieteni, dar in realitate inca nu sunteti? Nu simtiti dorinta de a nu va mai trezi din acel vis frumos, niciodata?
4. Cum se face ca cateodata avem momente, zile când suntem foarte indragostiti, iar in altele nu, desi ne place de acea persoana?
5. Pentru cei/cele are sunteti intr-o relatie cum va traiti viata, povestea de iubire? Ce faceti? (pe scurt descrieti, intreb deoarece eu inca nu sunt in aceasta situatie)

Va multumesc pentru raspunsuri, o primavara frumoasa si fericita sa aveti, care sa continue in toate anotimpurile happy!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

1. Nu are nimic se mai intampla :p
2. De obicei ne salutam si atat, nu simt nimic daca nu ma imbratiseaza de aia nu mai pot eu laughing
3. Eu visez mai mult la servici sa am banii mei sa imi fac un viitor pe picioarele mele
4. Mintea ne joaca feste cateodata zice da cateodata ba asa e si cand te bagi pe felie cu una te bucuri un timp ca esti cu ea dupa aia vrei sa fii singur daca nu am avea suflet ar fi mai bine ca nu ne inganduram atat cu relatiile

| Somebodyღ a răspuns:

1. De ce sa nu fie normal? toate se vor intampla la momentul potrivit. Mie nu mi se pare deloc o rusine, din contra, puritatea e ceva de nepretuit. Incerca sa nu te lasi manipulat de societate si libertinajul in care traim. Mai bine mai tarziu, dar pastrand o amintire deosebita a iubirii decat mai devreme si cu sufletul patat.

| Somebodyღ a răspuns:

3. E intr-adevar un vis frumos, dar si mai frumos ar fi daca el s-ar putea concretiza intr-o realitate. Sunt atatea momente in care imaginea celor pentru care avem sentimente e cu mult departe de real, acolo in universul nostru, fapt ce poate conduce la mari dezamagiri ulterior. Poate ar fi bine sa lasam emotiile noastre sa prinda aripi atunci cand avem si certitudinea unor trairi reciproce si din partea celuilalt. Iubirea ideala acolo in sufletul nostru, creste treptat si se ajunge in puctul in care imposibilitatea de a se realiza devine dureroasa si atunci apare suferinta. Sper ca am raspuns cat mai aproape de intrebarea ta happy

| Somebodyღ a răspuns:

2. depinde de relatia care exista intre cele doua persoane, una mai profunda, sau o simpla amicitie si implicit de fiecare om in parte.

| Somebodyღ a răspuns:

5. delicat subiect, eu inca imi caut iubirea si idealul, sufletul si acel omulet pentru care eu sa reprezint un univers.