| Florin_Hck_1999 a întrebat:

sufar mult m-am desparit de prietena mea aveam 2 ani de relatie sad si nu stiu ce sa mai fac plang mereu Help me Please;(

Răspuns Câştigător
| anonim7091 a răspuns:

Nu mai plange.Se vede ca ai un suflet mare. Daca ea s-a despartit asa din senin de tine si nici nu are niciun resentiment inseamna ca nu te merita. Daca ar fi simtit macar putina iubire pentru tine nu ar fi putut fi atat de indiferenta din senin.Si oricum relatia nu ar fi avut viitor daca ea nu te iubeste.Stiu cum e si e normal sa suferi, dar o sa traca.Ridica capul si fi optimist.Si eu am trecut prin asta dar am mers mai departe si am gasit persoana potrivita care ma iubeste sincer si imi dovedeste asta.Acum cand imi amintesc ca plangeam pentru acea persoana nu-mi vine sa cred.Era un NIMIC pentru mine, spre deosebire de cea de-acum care e mai mult decat mi-as fi dorit.

Capul sus, fii tare! O sa treaca.Ea a pierdut nu tu!

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baieti, lumea e plina de fete. Daca fetele astea nu va iubeau, relatia nu avea oricum viitor. Printre principiile lui Murphy era unul care spunea: "Sfarsitul groaznic este preferabil groazei fara sfarsit". Clar, mai bine ca s-au dus decat sa le vedeti cu altii si sa se poarte rau cu voi. Mai bine va vedeti la o bere, ca vad ca sunteti doi, discutati despre voi, iesiti la un film, la o plimbare cu bicicleta, faceti impreuna o excursie la munte sau la mare si nu mai plangeti uul pe umarul altuia. Gasiti-va altele sau gasiti-va o preocupare, ca nu s-a terminat lumea aici. Printre colegii si prietenii mei, nici o relatie inceputa pana la 18 ani nu a rezistat dincolo de 21.

| ElectronicPieces a răspuns:

Frate așa sufar si eu sad Macar s-o mai țin aproape am rugat-o să-mi fie prietena. Pe ea n-o deranjeaza ca oricum nu mai tine la mine.
Nu mai plânge, fii barbat happy

| Florin_Hck_1999 explică (pentru ElectronicPieces):

sad si la mine la fel nu-i pasa de mine sad si cum sa nu plang daca o iubesc enorm?sad

| anonim7091 a răspuns (pentru ElectronicPieces):

Daca continui o relatie de prietenie cu o fosta/fost mai rau iti faci.N-o s-o uiti niciodata, ba mai rau o sa te rascoleasca mereu.Si niciodata n-o sa mai fie a ta daca stai ca un catelus pe langa ea, ii arati ca suferi si o mai si rogi sa-ti fie macar prietena/amica. Daca va fi sa fie a ta indiferenta o va aducce langa tine si o va face sa iti dea seama cat de mult te iubeste(daca e asa)

| anamary a răspuns:

Nu mai plange. Accepta ca s-a terminat si gata. Cum poti face asta? Traieste-ti viata la maxim. Umple-ti ziua cu prieteni, pasiuni si obiective. Incet incet vei intra pe fagasul normal. Si cel mai important, nu intra intr-o alta relatie acum, cat inca o mai iubesti, deoarece cand suferim nu gandim logic si orice gest banal facut de o fata ti se va parea extraordinar si vei sfarsi iar ranit si parasit. Ocupa-ti ziua' distreaza-te cu prietenii. E normal ca dupa doi ani sa te fi atasat foarte mult de ea, dar viata merge inainte

| anonim7091 a răspuns:

De ce v-ati despartit? ..mai multe detalii.

| Florin_Hck_1999 explică (pentru anonim7091):

Ea pur si simplu a venit la mine si a zis ne despartim sad si a plecat o iubeam enorm. dar a devenit mai rece cu mine in ultimu timp sad

| Florin_Hck_1999 explică (pentru anonim7091):

Multumesc

| anonim7091 a răspuns (pentru anonim7091):

Ms pentru fundita si sper ca sfatul meu ti-a fost de ajutor.
Daca mai ai nevoie de sfaturi si incurajari, sunt aici!(fara fundite)

| anonim7091 a răspuns (pentru Florin_Hck_1999):

Nu mai plange.Se vede ca ai un suflet mare. Daca ea s-a despartit asa din senin de tine si nici nu are niciun resentiment inseamna ca nu te merita. Daca ar fi simtit macar putina iubire pentru tine nu ar fi putut fi atat de indiferenta din senin.Si oricum relatia nu ar fi avut viitor daca ea nu te iubeste.Stiu cum e si e normal sa suferi, dar o sa traca.Ridica capul si fi optimist.Si eu am trecut prin asta dar am mers mai departe si am gasit persoana potrivita care ma iubeste sincer si imi dovedeste asta.Acum cand imi amintesc ca plangeam pentru acea persoana nu-mi vine sa cred.Era un NIMIC pentru mine, spre deosebire de cea de-acum care e mai mult decat mi-as fi dorit.

Capul sus, fii tare! O sa treaca.Ea a pierdut nu tu!

| ZamZoo a răspuns:

Fa o laba.