| ciocanelulascuns a întrebat:

sunt a 11 a si am o colega cu care nu prea am vb cine stie ce, dar recent am vb intr-o seara si mi-a trimis poze cu ea(nu selfieuri, cred ca intelegeti voi) si ia-m trimis si eu.
Si am inceput sa vorbim cat de cat si a inceput sa-mi zica despre problemele ei si na.
Am intrebat-o sa vina la o cafea si m-a refuzat, ca cica nu a putut.
Cum fac sa ies cu ea, eventual sa fim doar prieteni cu beneficii, fara sa par disperat(sa o intreb din nou daca vine la o cafea)? Va rog fiti seriosi

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O mai inviti inca o data la o iesire undeva. O mai ''aburesti'' si tu cu vorbe mai mestersugite dar fara sa o exasperezi. Probabil ca vei reusi daca vei insista insa cu tact si in limite rezonabile. Bafta!

| mihai69 a răspuns:

Spune-i să vină la o cană de cafea cu frișcă. Și dacă spune că nu vrea, întreab-o dacă nu cumva preferă frișca pusă în alt loc...

| ciocanelulascuns explică (pentru mihai69):

Pe asta n am mai auzit o pana acum rolling on the floor)) mersi frt :*

| Andreeush a răspuns:

Având asemenea intenții nu te aștepta să te accepte.

| Emma30555 a răspuns:

Poate ca vrea o relație nu prieteni cu beneficii. Nu o invita la cafea acasă ci în oraș

| ciocanelulascuns explică (pentru Emma30555):

Pai evident ca in oras am invitat orolling on the floor))) mersi oricum :*

| Goete a răspuns:

Daca pozele care tinle-a trikis nu sunt selfie (stiind ca semnificatia cuvamntului selfie sunt fotografii ale persoanei facute de propria persoana), invit-o sa-i faci niste poze; asa nicinacelea nu vor fi selfie si le poate trimite si la altii

Răspuns utilizator avertizat