| Anonim757578975 a întrebat:

Sunt baiat, am 12 ani si de curand am aflat ca am alta orientare sexuala. Nimeni nu stie asta. Mi-e prea teama sa o spun.

De cand sunt mic nu am avut nicio influenta barbateasca, am stat doar cu fete si am locuit cu mama.

Nu stiu ce sa fac. Vreau sa fiu normal.

Daca e cineva care se confrunta cu aceeasi problema sau care ma poate ajuta cu asta va rog lasati mesaj in privat.

Orientarea se poate schimba?

Răspuns Câştigător
| Necunoscut112 a răspuns:

Nu, orientarea nu se poate schimba. Trebuie să te accepţi aşa cum esti, să te iubeşti şi să înţelegi că nu eşti nici pe departe singurul în situaţia asta. Există bărbaţi şi femei care îşi neagă orientarea şi ajung să se căsătorească cu persoane de sex opus, să facă chiar şi copii, trăind în nefericire o viaţă întreagă. Depinde de tine să alegi a cui mulţumire este mai importantă: a ta sau a celor din jurul tău care te vor "normal".

| Lawliet14 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Majoritatea nu se nasc asa, ci numai cei cu probleme la bibilica. E un stil de viata deviant acceptat. Deci nu mai da sfaturi, copile! Tu esti educata din carti, nu din proprie experienta. Nu ma intereseaza prietenii tai homosexuali. Uita-te la ei si vei vedea ca niciunul nu e complet normal...

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Șiii... de unde ai aflat „asta"?!? Ce te face să crezi că ai fi „diferit"? (atenție! nu Anormal, ci doar altfel!)
Sunt destui care au altă orientare sexuală față de majoritate. Unii gay, alții bisexuali (ceea ce ești și tu, mai probabil), alții și mai și... Ba unii chiar deloc. Adică nu sunt interesați de niciun fel de sex. Și niciunii NU se pot schimba - asta ne e scris în gene.
Învață să te accepți așa cum ești și trăiește normal în continuare - lumea nu se termină aici și acum!

| Pool77 a răspuns:

Viata chiar ti-a dat sa sugi. laughing

| Otto19 a răspuns:

Ai abia 12 ani, inca nu ai incercat o fata sa vezi cum e

| stefy02 a răspuns:

La 12 ani ai tai nu ar trebui sa stai sa te gandesti la asta. Cum a zis si Feneus, nu ai incercat o fata sa vezi cum e deci nu ai de unde sa stii exact. Asta este doar in mintea ta, dar vei observa cand o sa mai cresti! happy