| PuținConteazăNumele a întrebat:

Sunt baiat si am 16 ani, la varsta de 4-5 ani am avut o problema pe care o au majoritatea baietilor si anume fimoza si ma deranja la urinare, nu putea sa urinez sau urinam foarte putin. Am fost cu mama mea la un. medic pediatru, dar nu m-au operat, tin minte ca m-a pus pe o masa si mai pe romaneste mi-a b e l i t putulica. Atunci mama mi-a spus ca "sunt baiat mare". Si acum, eu nu pot sa decalotez prea mult penisul si cred ca e din cauza ca sunt virgin dar vreau sa stiu ce mi-a facut atunci si daca are vreo legatura cu virginitatea, decalotarea si dezvirginarea. Multumesc

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca putulica ta nu a fost decalotat in continuare in mod repetat si nu in starea flasca ci in starea erecta, acel inel fibros situat in capatul extrem al preputiului, nefiind intins in mod sistematic a ramas la fel de stramt si lipsit de elasticitate, si in acest moment penisul tau este afectat de fimoza intr-un anumit grad, probabil gradul II sau spre gradul III, dar acest lucru il poate determina doar un medic UROLOG in cadrul unei consultatii. Un penis perfect sanatos aflat instare de erectie maxima, se poate decalota complet, usor, lin, fin, fara a opune nici cea mai mica rezistenta dupa implinirea varstei de 6-8 ani. Multa sanatate!

| PuținConteazăNumele explică (pentru corbulalbrosu):

Si daca sunt virgin, nu are nicio legatura?

| Necunoscut112 a răspuns (pentru PuținConteazăNumele):

Nu, n-are legătură. Ţi-a răspuns utilizatorul de mai sus că un penis sănătos trebuie să se decaloteze uşor de la 6-8 ani, iar la vârsta aia toţi băieţii sunt virgini.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru PuținConteazăNumele):

EXACT, nu exista nici-o legatura intre starea de virginitate a unui baiat si afectiunea denumita FIMOZA.