| anonim_4396 a întrebat:

sunt baiat si ma masturbez saptamanal uneori odata la 2 zile, credeti ca este ok, ar fi bine sa ma incep o viata sexuala? Sa ma duc la prostituate ceva? Am 14 ani si mentionez faptul ca am colegi de scoala tot de 14 ani si nu mai sunt virgini.

Nu vreau sa primesc raspunsuri gen" Lasa masturbarea apucate de scoala" stiu ce am de facut in privinta scolii.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei la prostituate la 14 ani? ce sa faca alea cu putzulica ta? sa te invete cum sa nu colorezi peste linie?

| corbulalbrosu a răspuns:

La varsta ta este recomandat ca deocamdata sa te rezumi la satisfacerea placerilor doar prin practicarea masturbarii. Masturbarea reprezinta o activitate prin care se urmareste si de fapt se si reuseste ca organismul sa fie eliberat de sub influenta stresului hormonal care apare de obicei in perioada pubertala si a adolescentei. Pe baza studiilor medicale, a reiesit ca foarte multa lume aflata chiar si dupa varsta maturitatii, obisnuieste sa se masturbeze pentru a obtine placeri si satisfactii ori din lipsa unui partener sau in cazul in care sexul este "condimentat" cu picanterii, perversiuni si/sau fantezii sexuale mai complexe. Conform celor mai noi studii si cercetari medicale efectuate in acest domeniu, s-a constatat si confirmat faptul ca masturbarea moderata de fapt produce efecte benefice pentru organis, deci nu provoaca efecte adverse asa cum sustin anumite persoane neinstruite. Chiar din contra, masturbarea este considerata ca fiind benefica deoarece descarca/detensioneaza organismul de stresul hormonal aparut la varsta adolescentei in cazul ambelor sexe. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Onania salvează România!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu vrei sa te lasi de masturbare, atunci de ce ne intrebi pe noi ce sa faci?

| vocea a răspuns:

Pishologii spun ca viata sexuala ti-o incepi atunci cand esti pregatit, iar varsta pentru prima noapte de amor variaza de la om la om. Insa din ce in ce mai multi tineri aleg sa faca sex la varste din ce in ce mai mici. Studiile arata ca 6 la suta din adolescenti isi incep viata sexuala inainte de 12 ani!
Ai doar o viata si traieste din plin daca vrei sa mergi la prostituate atunci mergi, daca iti propui ceva trebuie sa duci la capat.

| presus a răspuns:

Gaseste-ti o prietena, sau iti place sa-i rupi gatul zilnic?

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

rolling on the floor)))))))))))))))))) sfinte sisoe invata si tu sa intri la liceu